امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108687
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فلسطین «سما»، «رابرت فیسک» روزنامه نگار کهنه کار خاورمیانه و تحلیلگر روزنامه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فلسطین «سما»، «رابرت فیسک» روزنامه نگار کهنه کار خاورمیانه و تحلیلگر روزنامه «ایندیپندنت» در پرداختی به جنگ اخیر غزه نوشت: فلسطینیان در این جنگ پیروز شدند زیرا هنوز در غزه هستند و حماس نیزهمچنان آنجاست.

وی ادمه داد که اما پس از 2100 شهید و مجروح شدن یازده هزار نفر دیگر آنها به چیزی افتخار می‌کنند، این عملیات شکار رژیم صهیونیستی؟ برقراری آرامش؟ پاسخ اینها منفی است ، پاسخ این است که رژیم صهیونیستی مدعی شده بود حماس را خلع سلاح و آن را ریشه‌کن می‌کند اما این اتفاق نیفتاد، همچنین این رژیم ادعا کرده بود تونلها و اماکن پرتاب موشک را به صورت کامل نابود خواهد کرد اما این اتفاق هم نیفتاد. پس چگونه 65 نظامی اسرائیل کشته شدند همین تونلهای زیرزمینی عاملش بود.

فیسک ادامه میدهد رهبران جهاد اسلامی و حماس در زمینه سیاسی و در مذاکرات آتش‌بس قاهره نیز در مقابل خواست رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستادند؛ وی می‌افزاید درست است که از نظر مادی فلسطینیان پیروزی نداشتند و بسیار ضرر دیدند اما در زمینه استراتژیک، آنها پیروز میدان بودند و هنوز حماس در غزه است و دولت توافق ملی فلسطین نیز حقیقتی واقعی به نظر می‌رسد.

وی سپس ضمن اشاره به افزایش 10 برابری تلفات رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر نسبت به جنگ سال 2008 می افزاید : مشخص است که حماس و جهاد اسلامی چگونگی وارد شدن به جنگ را یاد گرفته‌اند و موشکهای آنها علیرغم گنبد آهنین به «اسرائیل» می‌رسد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها