امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108689
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان اعلام کرد در صورت رای به استقلال اسکاتلند، «قطع به یقین» از سمت خود

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان اعلام کرد در صورت رای به استقلال اسکاتلند، «قطع به یقین» از سمت خود کناره‌گیری نخواهد کرد.
وی که امروز پنج شنبه با رادیو بی‌بی‌سی گفتگو می‌کرد ادامه داد: «من فکر می‌کنم رای مخالف بسیار مهم خواهد بود به این دلیل که آنچه در خطر است این نخست وزیر یا آن نخست وزیر یا رهبر این حزب یا آن حزب نیست، بلکه آنچه در خطر است آینده اسکاتلند است... من فکر می‌کنم بسیار مهم است که مردم اسکاتلند بدانند عواقب رایشان کاملا به اسکاتلند و جایگاهش در کنار پادشاهی انگلستان مربوط می‌شود... ما نمی‌بایست این رای را به آینده «الکس سموند» یا من گره بزنیم.»

«الکس سموند» رهبر کمپین موافق استقلال اسکاتلند موسوم به کمپین «آری» است که بر مبنای نظرسنجی‌های اخیر در رقابتی تنگاتنگ با «آلیستر دارلینگ» رهبر کمپین مخالف استقلال موسوم به کمپین «نه» فعالیت می‌کند.

به نوشته گاردین، برخلاف آنچه دیوید کامرون ادعا می‌کند، بسیاری در کمپین «نه» بر این باورند که ترس از امکان پیروزی کامرون در دور بعدی انتخابات، دلیل تغییر نظر بسیاری از مخالفین استقلال و دادن رای مثبت در انتخابات پیش روست.

صبح امروز، «اد میلیبند» رهبر حزب کارگر انگلستان نیز به رادیو بی‌بی‌سی اسکاتلند گفت: «حزب کارگر به خصوص در دو هفته مانده (تا روز همه‌پرسی) مبارزه خود را با حزب ملی اسکاتلند ادامه خواهد داد.»

همه پرسی استقلال اسکاتلند بناست روز 18 سپتامبر (27 شهریور) برگزار شود. دو هفته آتی می‌تواند برای موافقین و مخالفین استقلال در راستای جذب آرای خاموش، دوهفته جنجال برانگیز و سرنوشت سازی به حساب بیاید.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها