امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108690
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبر ی«مرآة البحرین»، ماه آگوست امسال (2014) برای بحرینی‌ها سنگین و طولانی بود، مخالفان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبر ی«مرآة البحرین»، ماه آگوست امسال (2014) برای بحرینی‌ها سنگین و طولانی بود، مخالفان دولت بحرین جزئیات سنگینی از طرح سیاسی اعطای تابعیت فاش و اعلام کردند که دولت این کشور در طول 12 سال به بیش از 95 هزار نفر یعنی چیزی حدود 17 درصد از کل جمعیت، تابعیت بحرینی داده ست.

در همین راستا حکومت آل‌خلیفه از قطر شکایت دارد که چرا به تعدادی از شخصیت‌ها و خانواده‌های سنی مذهب بحرینی تابعیت داده است و قضیه بالا گرفته است و به سطح اختلافات میان قطر و تعدادی از دولتهای خلیج فارس کشیده شده است.

از سوی دیگر حدود 600 شیعه در زندان «حوض جاف» بحرین از جمله فعال معروف «عبدالهدی الخواجه» در اعترض به اوضاع بد خود اعتصاب غذا کرده‌اند و مقامات بحرینی دختر وی را که به بحرین بازگشته تا با پدرش دیدار کند در فرودگاه بازداشت کردند و اتهاماتی به وی وارد کردند.

اما این ماه سنگین با اعلام زندان ابد برای 14 بازداشتی ، لغو تابعیت 7 محکوم و تسلط آل خلیفه بر 5 مسجد شیعی تاریخی و جدا کردن آن از اوقاف جعفری پایان یافت.
بحرین از سال ۲۰۱۱ تاکنون با اعتراضات مسالمت‌آمیز مردمی برای تغییرات و اصلاحات سیاسی و اجتماعی روبه‌روست اما دولت بحرین با کمک عربستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، تاکنون این اعتراضات را سرکوب کرده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها