امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108699
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «رادیو آزاد»، قطعی مکرر برق در «قاهره بزرگ» (شامل قاهره، حلوان، الجیزة، القلیوبیة ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «رادیو آزاد»، قطعی مکرر برق در «قاهره بزرگ» (شامل قاهره، حلوان، الجیزة، القلیوبیة و 6 اکتوبر) که بیش از 20 میلیون شهروند مصری را در خود جای داده وضعیت معیشتی مردم را مختل کرده است.

خبرگزاری نیمه رسمی «الشرق الاوسط» مصر، به نقل از «محمد شاکر» وزیر برق و انرژی این کشور گزارش داد که یک اختلال فنی منجر به خرابی ناگهانی در سیستم برق رسانی شده و برق تعدادی از استان‌های مصر قطع شده است.

شاکر ضمن اعلام اینکه این حادثه هر 15 سال یک بار ممکن است روی دهد تأکید کرد که این اختلال طی پنج ساعت آینده رفع خواهد شد.

شاهدان عینی مصری نیز اعلام کردند که ایستگاه‌های متروی قاهره کاملا متوقف شده و بانک‌های پایتخت نیز با مشکل بی برقی مواجه شده‌ بودند.

خبرگزاری فرانسه نیز از بازگشت تدریجی برق به برخی مناطق قاهره خبر داده در حالی که نگرانی میان مردم به دلیل از کار افتادن تجیهزات پزشکی در بیمارستان‌ها رو به افزایش است.

در همین راستا مدیر کل بیمارستان‌های قاهره اعلام کرد که از برق اضطراری در بیمارستان‌ها برای فعال نگه داشتن دستگاه‌های تنفس مصنوعی و تجهیزات بیهوشی برای اجرای عمل‌های جراحی استفاده شده و همه عمل‌های غیرضروری لغو شده است.

مصر در طول چند ماه گذشته بارها شاهد قطعی گسترده برق بوده است. با توجه به مشکلات اقتصادی و کسری بودجه، قاهره از تأمین سوخت لازم برای فعالیت نیروگاه‌های تولید برق باز مانده که منجر به قطعی مستمر برق در سراسر کشور شده است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها