امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108702
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، شاخه گروه تروریستی القاعده در یمن ویدیویی از یک دیپلمات عربستانی منتشر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، شاخه گروه تروریستی القاعده در یمن ویدیویی از یک دیپلمات عربستانی منتشر کرده که حدود دو سال ونیم پیش ربوده شده بود.

در این ویدیو «عبدالله الخالدی» معاون کاردار عربستان در یمن از مقامات کشورش می‌خواهد برای آزادی او با ربایندگان مذاکره و تلاش کنند.

القاعده یمن در مقابل آزادی این دیپلمات عربستانی مطالباتی را مطرح کرده که آزادی تعدادی از زنان عضو این گروهک از سوی عربستان و مبلغی مالی به عنوان باج از آن جمله است.

القاعده یمن آوریل سال 2012 مسئولیت ربودن این دیپلمات عربستانی در عدن یکی از شهرهای جنوب یمن را بر عهده گرفته بود و این ویدیو دومین فایلی است که از خالدی منتشر می‌شود.

القاعده یمن از به هم پیوستن شاخه القاعده در عربستان و یمن تشکیل شده‌ است و با سوء استفاده از ضعف قدرت مرکزی ده‌ها نفر را به گروگان گرفته است.

دولت عربستان نیز که خود به حمایت و تأسیس تروریسم بین المللی متهم است طی چند روز گذشته از بازداشت حدود 88 نفر به اتهام همکاری با داعش و القاعده در داخل و خارج از کشور خبر داده بود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها