امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108706
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آجی شارما» کاردار غیرمقیم انگلیس در ایران روز پنجشنبه مذاکرات خود با «محمد حسن حبیب‌الله‌زاده» همتای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آجی شارما» کاردار غیرمقیم انگلیس در ایران روز پنجشنبه مذاکرات خود با «محمد حسن حبیب‌الله‌زاده» همتای ایرانی خود در لندن را «خوب» ارزیابی کرد.
پیش از این «مجید تخت روانچی» معاون آمریکا و اروپای وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده بود که کاردار ایران به زودی برای رایزنی‌های دوجانبه، به انگلیس سفر می‌کند.
به گفته آقای شارما، در این نشست مباحث مختلف از جمله «موضوعات حل‌نشده‌ای که باید پیش از بازگشایی سفارت‌ها برطرف‌ شوند»، مورد بحث قرار گرفته‌اند.
روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس از سال 2011 قطع شد. با این حال از زمان روی کار آمدن دولت جدید در ایران، طرفین توافق کرده‌اند که این رابطه به صورت گام به گام، بار دیگر از سر گرفته شود. دو طرف در حال حاضر روابط را در سطح کاردارهای ترددی دنبال می‌کنند و آنطور که «ویلیام هیگ» وزیر خارجه وقت انگلیس دو ماه قبل اعلام کرد، در صورت رفع برخی مسائل، سفارت‌ها به زودی بازگشایی می‌شود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها