امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108710
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «المؤتمر‌ نت» یمن، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی درباره تشدید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «المؤتمر‌ نت» یمن، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی درباره تشدید اوضاع یمن از همه احزاب سیاسی یمنی خواستار اتخاذ مواضع واحد برای خروج از بحران کنونی این کشور شد.

در این بیانیه آمده است که برای حل بحران یمن باید به دنبال راه‌حلی بود که همه جریان‎های سیاسی را راضی کند به گونه‌ای که به نفع منافع ملی کشور باشد.

مسکو همچنین از احزاب سیاسی یمن خواست تا با توجه به کندی روند اصلاحات در زمینه‌های اقتصادی و امنیتی، اوضاع بد اجتماعی و اقتصادی این کشور را مورد مطالعه قرار دهند.

از سوی دیگر، «محمد عبدالسلام»، سخنگوی جنبش انصارالله یمن از مواضع وزارت خارجه روسیه درباره اوضاع یمن و توصیف آن تمجید کرد.

وی همچنین اعلام کرد که رهایی مواضع بین المللی از هژمونی آمریکا گام مهمی برای تحقق مطالبات ملت‌ها و در راس آن ملت فلسطین است.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن وابسته به جنبش الحوثی، گفت: ملت‌های عربی و اسلامی به مواضع بین المللی که مطالبات ملی آنها را پاسخ دهد، احترام می‌گذارد.

مردم یمن از دو هفته گذشته اعتراضات مسالمت آمیز خود به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور را آغاز کردند و در آن بر ادامه تظاهرات ضد دولتی تا تحقق خواسته‌های تاکید کردند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار