امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108717
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
«فرید الابراهیمی»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تصریح کرد که

«فرید الابراهیمی»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تصریح کرد که گرایشاتی در میان برخی از طرف‌ها مشاهده می‌شود که درصدد تخریب روند سیاسی و بازگرداندن رژیم سابق است.

الابراهیمی تاکید کرد که بعثی‌ها همچنان در عراق حضور داشته و فعال هستند و به راحتی می‌توان نام آنها را از طریق فعالیت‌هایشان در پایگاه‌های اجتماعی اینترنتی شناسایی کرد.

وی افزود: بازماندگان برجسته رژیم سابق بعث هم اکنون نقش مهم و عیانی را در شبکه‌های ارتباط جمعی اینترنتی ایفا می‌کنند و بارها حضور آنها مشاهده شده و آنها کاملا معروف هستند و از جمله اقدامات آنها گرفتن جشن و ابراز شامانی و خرسندی از دوری نوری المالکی، از پست نخست وزیری است.

الإبراهیمی گفت: بازماندگان رژیم بعث همچنان در عراق فعال هستند و تلاش دارند، پایگاه‌های سابق خود را به دست آورده و بار دیگر قدرت را در کشور در دست گیرند، در حالی‌که ما همچنان بر ادامه اجرای قانون بازخواست و عدالت در خصوص این افراد پافشاری می‌کنیم، چون افکار و اندیشه‌های بعث همچنان در کشور به چشم می‌خورد و آنها تلاش می‌کنند، با تخریب روند سیاسی موجبات روی کار آمدن رژیم سابق را فراهم کنند.

وی تاکید کرد:‌ تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق هم اکنون درحال جمع آوری امضاهایی هستند که در قالب قانونی جدید حزب بعث و انتساب به آن را جرم بداند و مانع تصدی هرگونه منصب سیاسی توسط بازماندگان این حزب در عراق شود.

برخی از نیروهای سیاسی عراق طی گفت‌وگو با ائتلاف ملی خواستار لغو قانون بازخواست و عدالت و آزادی «سلطان هاشم»، وزیر دفاع رژیم بعث شدند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها