امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108719
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، فعالان جنبش 6 آوریل مصر اعلام کردند که کمپین جدیدی را در مخالفت با دولت و تبیین ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، فعالان جنبش 6 آوریل مصر اعلام کردند که کمپین جدیدی را در مخالفت با دولت و تبیین کوتاهی‌ها و نواقص عملکرد دولت را در کنار کمپین دیگری که در زمان انتخابات ریاست جمهوری این کشور تشکیل داده بودند، تشکیل داده و آن را سرآغاز فعالیت‌های مخالف خود علیه نظام بیان کردند.

«محمد فؤاد»، سخنگوی رسمی جنبش 6 آوریل جبهه دموکراتیک در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد که هدف کمپین جدید تحت فشار گذاشتن دولت است که به ساده‌ترین وظایف خود مانند تامین نیازهای اساسی شهروندان براساس آنچه در قانون اساسی 2014 مصر آمده، عمل نمی‌کند.

وی تاکید کرد که جنبش در ابتدا اقدام به شناسایی مشکلات شهروندان کرده و سپس با تجمع مقابل این کوی‌ها و مناطق اقدام به اعلام این مشکلات و رساندن آنها به گوش مسئولان امر می‌کند و به این طریق بر دولت جهت عمل به وظایفش فشار می‌آورد.

فؤاد خاطر نشان کرد که این کمپین غیر از استان و شهر قاهره در 22 استان دیگر مصر نیز فعالیت دارد و مهمترین هدف آن تبیین تفاوت‌های طبقاتی فاحش در جامعه مصر است.

فؤاد افزود:‌ این کمپین ظرف روزهای آینده موجودیت خود را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد و در حالی‌که هم اکنون جنبش 6 آوریل معروف به جبهه احمد ماهر و سوسیالیست‌های انقلابی و جوانان برای عدالت و آزادی و جبهه راه انقلاب را در برمی‌گیرد، تماس‌هایی با دیگر احزاب مدنی برای پیوستن و ملحق شدن به آن گرفته خواهد شد.

اولین فعالیت این کمپین هفته گذشته در منطقه «بولاق» قاهره برگزار شد و طی آن فعالان این جنبش اقدام به بیان مشکلات این منطقه از قاهره کردند که با استقبال بسیار اهالی این منطقه مواجه شد.

این کمپین در بیانیه‌ای که به این منظور منتشر کرد، توضیح داد که به این وسیله تلاش دارد، میزان درد و رنج و مشکلات مردم مصر را بیان کند که از ساده‌ترین خدمات اساسی زندگی محروم هستند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها