امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108724
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، مجید صحاف‌ صبح امروز در بازدید از کتابخانه امام خمینی منطقه امام شهر یزد با اشاره به اینکه یزد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، مجید صحاف‌ صبح امروز در بازدید از کتابخانه امام خمینی منطقه امام شهر یزد با اشاره به اینکه یزد هوشمندسازی کارت عضویت کتابخانه‌ها را تقریباً آغاز کرده است اظهار کرد: این طرح باید در سطح کشور یکسان‌سازی، سپس اجرا شود.

وی تأکید کرد: یزد باید همگام با بقیه کشور به اجرای این طرح بپردازد.

صحاف‌ همچنین با تأکید بر لزوم استفاده بهینه از کارت‌های عضویت هوشمند کتابخانه‌ها بیان کرد: یکی از ویژگی‌های کارت‌های هوشمند باید این باشد که به جز امانت گرفتن بتوان با استفاده از آن از دیگر خدمات عمومی شهر استفاده کرد.

یکی دیگر از مشاوران دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این بازدید اظهار کرد: هر کتابخانه باید بتواند برای خود درآمدزایی داشته و از این درآمد برای تأمین منابع جدید و کیفیت‌بخشی استفاده کند.

مهر‌دخت وزیرپور در ادامه بازدید خود از کتابخانه عمومی با اشاره به نور طبیعی و بسیار خوب کتابخانه امام خمینی عنوان کرد: شایسته است به منظور کاهش هزینه‌های کتابخانه از انرژی خورشیدی استفاده شود و هزینه حاصل از صرفه‌جویی صرف کیفیت‌بخشی به کتابخانه شود.

وی در گفت‌وگو با کتابدار این کتابخانه تصریح کرد: برای کتابداران جایگاه بسیار والایی قائل هستیم و من نیز خود را یک کتابدار می‌دانم.

وزیرپور در مورد جریمه‌های کتاب همچنین حق عضویت‌های رایگان و نیم بها تصریح کرد: این دو مورد نیازمند بررسی‌های بیشتر و بازنگری است.

به گزارش فارس، کتابخانه امام خمینی یزد 23 هزار نسخه کتاب و هزار و  500 عضو دارد و در حال حاضر از نرم‌افزار سامان نیز استفاده می‌کنند. فضای کم نیاز به گسترش قفسه‌ها و افزایش نیرو از خواسته‌های مسئولان این کتابخانه بود.

مشاوران دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور امروز در سفر یک روزه خود به استان یزد به طور سرزده از کتابخانه‌های این شهر بازدید خواهند کرد.
انتهای پیام/2464/ر30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها