امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108726
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، مجید صحاف و مهر‌دخت وزیرپور مشاوران دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سیدامیر ذکی‌پور رئیس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، مجید صحاف و مهر‌دخت وزیرپور مشاوران دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سیدامیر ذکی‌پور رئیس اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صبح امروز به دنبال بازدید سرزده از کتابخانه‌های عمومی از کتابخانه رسالت شهید در بافت تاریخی یزد بازدید کردند.

مهر‌دخت وزیرپور در بازدید از فضاهای این کتابخانه با اشاره به اینکه در حوالی کتابخانه 4 تا 5 دبستان وجود دارد اظهار داشت:‌ساعت مطالعه دانش‌آموزان باید در این کتابخانه‌ها سپری شود.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر اضافه شدن یکساعت مطالعه در برنامه درسی دانش‌آموزان عنوان کرد: کتابخانه‌های نزدیک مدارس می‌توانند این یکساعت را به دانش‌آموزان مدارس اختصاص دهند.

مجید صحاف نیز در این بازدید بر لزوم ساماندهی فضا، تجهیزات و نیروهای این کتابخانه تاکید کرد.

وی افزود: این کتابخانه به دلیل واقع شدن در بافت تاریخی و به دلیل تراکم جمعیتی بالا قابلیت تبدیل شدن به یکی از کتابخانه‌های فعال استان یزد را دارد.

مسئول این کتابخانه نیز با اشاره به برخی از فضاهای کتابخانه عنوان کرد: این کتابخانه به شدت در زمینه کتاب کودک، منابع و نیرو در محرومیت است.

به گزارش فارس کتابخانه عمومی فرهمند مقصد بعدی بازدید مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از کتابخانه‌های یزد بود.

کتابدار کتابخانه رئیس فرهمند از مشاوران دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خواستار کمک برای تجهیز کتابخانه به کتاب‌های آموزشی و کمک‌آموزشی شد.

‌مریم هدایتی‌، صبح امروز در بازدید مشاوران دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از کتابخانه رئیس فرهمند اظهار داشت: این کتابخانه از کتابخانه‌های محلی است و مردم بیشتر علاقمند به کتاب‌های هنری هستند.

وی افزود: دانش‌آموزان بسیاری نیز برای درخواست کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی مراجعه می‌کنند اما متاسفانه در این زمینه منابع کافی نداریم.

مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این بازدید با اشاره به اینکه برخی کتابخانه‌ها در میان خانه‌ها و در میان مردم مشغول فعالیت شده‌اند، خواستار تلاش برای جذب خانواده‌ها به کتابخانه‌ها شد.

مهردخت وزیرپور عنوان کرد: وقتی علاقه به کتاب‌های هنری وجود دارد، باید قفسه این کتابخانه‌ها تقویت شود.

مشاور ارشد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این بازدید خواستار تلاش برای جذب روزنامه‌ها و نشریات در این کتابخانه شد.

مجید صحاف با اشاره به اینکه روزانه 60 تا 70 نفر به این کتابخانه مراجعه می‌کنند، تاکید کرد: با توجه به محله‌ای بودن این کتابخانه‌، می‌توان آمار مراجعان و اعضا را افزایش داد.

به گزارش فارس، مشاوران دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و امیر ذکی‌پور، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های کشور امروز برای بازدید سرزده از کتابخانه‌ها به استان یزد سفر کرده‌اند.
مقصد بعدی کتابخانه فرخی یزدی خواهد بود.

این گروه امروز از کتابخانه‌های آذریزدی، امام خمینی (ره)، علامه طباطبایی، رسالت شهید و رئیس فرهمند بازدید کردند.

‌انتهای پیام/2464/ش‌40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها