امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108731
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، همایون امیرزاده ظهر امروز در آیین اختتامیه نهمین جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، همایون امیرزاده ظهر امروز در آیین اختتامیه نهمین جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) اظهار داشت: این جشنواره به اهداف خود در کشور دست یافته و تاثیرات آن نیز مشهود است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) دروازه‌ای شده که افراد برای موفقیت‌های بعدی، از مازندران و ساری شروع کنند، گفت: مردم مازندران در راه ولایت، بی‌سهم نیستند و نشان آن هم سادات پرشمار و بلندمرتبه‌ای است که در این استان حضور دارند.

امیرزاده با بیان اینکه پایه‌گذاری تمدن جدید شیعی و اسلامی توسط مردم مازندران صورت گرفت، تصریح‌ کرد: برای محکم کردن پایه‌های این تمدن اسلامی نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم و جشنواره می‌تواند شالوده این تمدن شیعی را استحکام بخشد.

این مسئول با اشاره به اینکه نامه نوشتن در گذشته، حلقه اتصالی برای مطلع شدن از احوال همدیگر و بیان عطوفت و مهربانی بود، ادامه ‌داد: خاطرات زیادی از نامه، پاکت‌نامه و صندوق پستی داریم.

وی با بیان اینکه امروز زبان فرهنگ و هنر، زبان رسایی است که می‌تواند پیام‌ها را به دورترین نقاط دنیا ارسال کند، گفت: صدای و پیام جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) باید شنیده شود و در صورتی این پیام شنیده می‌شود که بر کیفیت آثار بیفزاییم.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وز‌ارت ارشاد با اشاره به اینکه از نظر تعداد نامه‌های رسیده به جشنواره، این آمار بسیار عجیب است، تصریح ‌کرد: معتبرترین جشنواره‌های فرهنگی، ادبی و هنر در کشور هم این تعداد آثار دریافت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه فراوانی آثار، نشان دهنده بی‌بدیل بودن و عشق مردم به امام هشتم است، گفت: همه منتظر فرصتی هستند که دل‌نوشته‌های خود را در این جشنواره با امام رضا(ع) درمیان بگذارند و این جشنواره مورد اعتماد قرار گرفته است.

امیرزاده با اشاره به اینکه درباره بین‌المللی برگزار شدن این جشنواره رایزنی‌ها را انجام می‌دهیم، اظهارداشت: در 80 نقطه از جهان در مدارس ایرانی، این جشنواره برگزار می‌شود و با پیوند دادن این دو جشنواره، می‌توان جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) را در ابعاد بین‌المللی برگزار کرد.
انتهای پیام/86007/ش30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار