امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108734
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب نقد و بررسی نظریه عرفی شدن در ایران اظهار کرد: در این کتاب مباحثی در زمینه اسلام ...

محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب نقد و بررسی نظریه عرفی شدن در ایران اظهار کرد: در این کتاب مباحثی در زمینه اسلام و دنیا‌گرایی و مسیحیت و دنیاگرایی مطرح می‌شود.

وی با اشاره به مباحث دیگر مطرح شده در کتاب گفت: مفاهیم و نظریه‌های عرفی شدن، نظریه‌های عرفی شدن، نقد نظریه عرفی شدن در قالب نقد مبانی و نقد نظریه تجدد و عرفی شدن از جمله موضوعات مطرح شده در این کتاب است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عرفی شدن نظریه بدون مصداق در جهان اسلام را از موارد دیگر مطرح شده در این کتاب ذکر کرد و افزود: این کتاب پژوهشی در قلمروی جامعه‌شناسی دین بوده که با تلاش نویسنده نوشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی نویسنده نقد و بررسی نظریاتی است که درصدد هستند تجربه تاریخی عرفی شدن دین مسیحیت را به اسلام تعمیم دهند.

روحانی خاطرنشان کرد: این نوشتار به یکی از جدی‌ترین موضوعات در حوزه جامعه‌شناسی دین می‌پردازد که نظریه سکولاریزاسیون که درباره جایگاه فرانهادی دین بوده، از جمله این موارد محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه این نظریه پیشینه طولانی در حوزه جامعه‌شناسی دین دارد، معطوف به دین مسیحیت و نقش اجتماعی آیین کلیسایی است، برخی از جامعه‌شناسان غرب و به دنبال آن برخی نویسندگان جهان اسلام در پی تعمیم آن به ادیان دیگر و حتی اسلام برآمده‌اند و حتی کوشیده‌اند از درون متون دینی مویدی برای آن پیدا کنند.

کتاب «نقد و بررسی نظریه عرفی شدن در ایران» توسط صادق گلستانی در 192 صفحه تالیف شده که چاپ سوم آن با قیمت 6 هزار تومان و شمارگان هزار عدد به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.
انتهای پیام/78003/ر20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار