امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108737
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد حجت‌الاسلام احمد احمدی در همایش نکوداشت آیت‌الله نجفی قوچانی در کمپ خورشید مجتمع پتروشیمی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد حجت‌الاسلام احمد احمدی در همایش نکوداشت آیت‌الله نجفی قوچانی در کمپ خورشید مجتمع پتروشیمی خراسان اظهار کرد: ما عارفان اهل بیت را آن گونه که شایسته است درک نکرده‌ایم و بایستی این فضا در جامعه اسلامی ایجاد شود.

وی بیان داشت: ما هرچه داریم از این عالمان دین است و آثار بزرگی از این عالمان در جامعه مانده که لازم است تا بهره‌گیری بیشتری شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد علما در همه اعصار تاریخی تأثیر گذار بوده‌اند و باید همواره یاد آنان نگاه داشته شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های آیت‌الله سید محمدحسن نجفی معروف به آقا نجفی قوچانی تصریح کرد: سادگی و ساده زیستی از مهم‌ترین ویژگی‌های این عالم فرزانه بوده که باید الگوی همه قرار بگیرد.

احمدی همچنین آثار ارزشمند این شخصیت را برشمرد و گفت: دو کتاب سیاحت شرق و سیاحت غرب از مهم‌ترین آثار وی بوده که برای نگاشتن این کتاب‌ها زحمات فراوانی کشید.

وی گفت: تاکنون چندین بار این کتاب‌ها را مطالعه کرده و بسیار تحت تأثیر قرار گرفته‌ام.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه کتاب سیاحت غرب این شخصیت در باب برزخ است گفت: آیات فراوانی در باب برزخ داشته که مرحوم آقا نجفی این کتاب را بر اساس این آیات کتاب آسمانی نگاشته و در زمینه روح و برزخ سخن گفته است.

وی با اشاره به اینکه کتاب سیاحت غرب بیان این سرگذشت است گفت: آقا نجفی قوچانی سایر تألیف‌ها نیز بوده که بسیار ارزشمند است و از آن استفاده می‌شود.
انتهای پیام/63002/ع30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها