امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108742
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 24
جعفر سطوتی در حاشیه سفر خود به استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار کرد: برای ازدواج جوانان طرح‌های جدید داریم که در هفته ازدواج در مهر ...

جعفر سطوتی در حاشیه سفر خود به استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار کرد: برای ازدواج جوانان طرح‌های جدید داریم که در هفته ازدواج در مهر ماه سال جاری اعلام خواهد شد که این برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف آموزشی، حمایت‌های مالی و... است.

وی از ارائه طرحی به منظور اجباری شدن مشاوره‌های قبل از ازدواج خبر داد و بیان کرد: اکنون مشاوره‌ها انجام می‌شود اما زمان آن محدود و در حد یک ساعت است اما طرحی ارائه شده که بر اساس آن زوج‌ها بیش از 15 ساعت در کلاس‌های آموزشی و مشاوره‌های قبل از ازدواج شرکت خواهند کرد.

سطوتی، آشنایی زوج‌ها با مهارت‌های زندگی، ویژگی‌های زندگی مشترک، آداب زندگی مشترک و ... از ضرورت‌هاست که در بسیاری موارد این موارد مانع از بروز طلاق و جدایی می‌شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزرات ورزش و جوانان تصریح کرد: در قالب اجرای این طرح، در مراکز مشاوره ازدواج نیز بازنگری‌هایی انجام خواهد شد.

وی همچنین از صدور کارت‌های ویژه برای زوج‌های جوان با همراهی یک بانک عامل خبر داد و عنوان کرد: بانک عامل مشخص شده و با صدور کارت اعتباری برای خرید لوازم زندگی، حمایت‌های مالی از جوانان انجام خواهد شد.

سطوتی خاطرنشان کرد: طرح‌های دیگری نیز در دست پیگیری است که این طرح‌ها در مجموع به احیای سازمان امور جوانان در زیرمجموعه ورزش منجر خواهد شد.

وی با بیان اینکه به جز وزارت ورزش و جوانان، 26 دستگاه دیگر متولی امور جوانان هستند، عنوان کرد: این وظایف باید توسط رسانه‌ها پیگیری شده و از سایر دست‌اندرکاران امر نیز پاسخ خواسته شود.

سطوتی به همراه مشاور وزیر ورزش و جوانان و معاون آموزش و پژوهش وزارتخانه به استان یزد سفر کرده است.

انتهای پیام/2464/ر20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها