امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108754
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 19
محمدشهریاری سرپرست دادسرای ویژه قتل در گفت وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این مطلب افزود: روز گذشته خانم شکاری یکی از مصدومان سانحه هوایی اخیر در ...

محمدشهریاری سرپرست دادسرای ویژه قتل در گفت وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این مطلب افزود: روز گذشته خانم شکاری یکی از مصدومان سانحه هوایی اخیر در تهران بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.

وی افزود: این خانم مادر همان نوزادی است که از میان مسافران زنده مانده و متأسفانه دو هفته قبل نیز پدر این نوزاد به دلیل شدت جراحات وارده فوت کرده بود.

سرپرست دادسرای قتل خاطرنشان کرد: با توجه به مرگ این مسافر جمع کشته‌شدگان این سانحه به 40 نفر رسید و 8 نفر از مصدومان هم از بیمارستان مرخص شده اند.

وی تصریح کرد: پرونده حادثه در کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی در حال بررسی است و جعبه سیاه هواپیما شامل CVR و FDR بازخوانی شده است.
شهریاری با اشاره به این مطلب که شخصا از اول وقوع سانحه در محل حادثه حاضر و دستورات لازم را صادر کردم گفت: تمامی اجساد با توجه به سوختگی درجه بالا در کمتر از 48 ساعت با آزمایش DNA تحویل خانواده قربانیان شد.
سرپرست دادسرای ویپه قتل تهران گفت: ضمن اینکه شخصا در محل خط تولید این هواپیما در اصفهان حاضر و از خط مذکور بازدید کردم و در جلسات کمیسیون نیز مستمرا شرکت می نمایم.
وی خاطرنشان کرد: باید از پیش داوری در این خصوص خودداری کرد و منتظر نظریه کارشناسی کمیسیون سوانح ماند.
شهریاری گفت: حضور خانواده های مرحومین و مصدومین و طرح شکایت و پیگیری مستمر برای پرداخت خسارت قربانیان و اعلام آمادگی شرکت بیمه مذکور برای این امر و همچنین تحویل اموال و انتقال آنان به دادسرا برای شناسایی و تحویل به بازماندگان و دلجویی و پرداخت خسارت جانبی به خانواده جانباختگان از دیگر اقدامات انجام گرفته بوده است.
سرپرست دادسرای ویپه قتل تهران تصریح کرد: بیشتر تلاشهای صورت گرفته با این هدف انجام شد که از وقوع سوانح بعدی مشابه پیشگیری شود.

ساعت 9:20 دقیقه یکشنبه نوزدهم تیر هواپیمای مسیر تهران-طبس سپاهان‌ایر با 48 سرنشین هنگام بلند شدن از انتهای باند فرودگاه مهرآباد یک موتور خود را از دست داد و در شمال جاده مخصوص کرج محدوده کارخانه شیشه مینا سقوط کرد.

در این سانحه از مجموع 48 سرنشین هواپیما 37 نفر در دم کشته شدند و یک نفر نیز از مسافران در بیمارستان پیامبران جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر نیز بعداً از بین رفتند به این ترتیب تعداد کل جانباختگان این حادثه به 40 نفر رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها