امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108795
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۲
تعداد بازدید: 24
حجت‌الاسلام امرودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره نمایشگاه «باز

حجت‌الاسلام امرودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره نمایشگاه «باز باران»، بیان داشت:  این نمایشگاه در 10 نقطه تهران برگزار خواهد شد.

* تهیه 3500 نوع کالا در حوزه نوشت‌افزار و پوشاک در این نمایشگاه

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه‌ها 3 هزار و 500 نوع بارکد کالا شامل «نوشت‌افزار»، «کیف مدرسه»،‌ «لوازم‌التحریر» و «پوشاک بانوان» با تصاویر اسلامی _ ایرانی عرضه خواهد شد، همچنین تخفیف ما در حوزه «نوشت‌افزار» 35 درصد و در حوزه «پوشاک» بین 20 تا 50 درصد خواهد بود.

حجت‌الاسلام امرودی با تأکید بر این مهم که نمایشگاه «باز باران» در 10 نقطه تهران دایر است، ادامه داد: در 22 نقطه تهران نمایشگاه‌هایی درباره مهرماه، تعلیم و تربیت، مشاورهای مختلف آموزشی‌، تربیتی، روانشناسی، در قالب‌های شاد تفریحی همانند نمایش، اجرای پانتومیم ، اجرای مسابقات مختلف برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.

وی درباره جشنواره باز باران، عنوان کرد: مخاطب اصلی این جشنواره، خانواده‌ها هستند. این نمایشگاه‌ها از ساعت 18 لغایت 24 دایر خواهد بود که فقط مراکز  مشاوره‌ای است که تقریباً یکصد غرفه در هر نمایشگاه شهرداری تهران در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام امرودی بیان کرد: بخشی از نمایشگاه‌های جشنواره‌های ما به تفریحات ورزشی، بخشی به نمایشگاه مربوط به استان‌ها به عنوان معرفی مکان‌های دیدنی استان‌ها، مراکز تفریحی _ سیاحتی استان‌ها، شخصیت‌های برجسته علمی، علمی و تاریخی استان‌ها، نقش استان‌های در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، و عرضه محصولات فرهنگی و سوغات مناطق مختلف، اختصاص دارد، همچنین نمایش‌های صحنه‌ای مخصوص خانواده‌ها و کودکان نیز در این نمایشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه توزیع بن کارت‌های خرید دفاتر تحریر و نوشت‌افزار اسلامی _ ایرانی چگونه در اختیار مخاطبان نیازمند قرار خواهد گرفت، افزود: توزیع از طریق مناطق شهرداری تهران و با شناسایی که از طریق مدارس صورت گرفته است، در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام امرودی گفت: شهرداری تهران بهترین مکان‌ها نظیر «برج میلاد» را به صورت مجانی در اختیار تولیدکنندگان قرار داده است، همچنین خود اصناف و تأمین کننده کالا حاشیه سودشان را به حداقل سود رساندند تا بتوانند این کالاها را ارزان به دست مردم برسانند.

وی ادامه داد: نکته مهم نمایشگاه «نوشت‌افزار و ملزومات مدرسه (باز باران)» این است که کالاها تماماً توسط یک هیأت داوری بررسی و ممیزی شده است که با سبک زندگی ایرانی _ اسلامی هم راستا و مطابق بوده است. به گفته این مقام مسئول، کارگاه‌هایی به نام مراکز «کوثر» وجود دارند که در این مراکز کارگاه‌هایی توسط زنان سرپرست خانوار برگزار و محصولاتی تولید می‌شود که اینها نیز در کمک به نمایشگاه تولیداتشان را بدون سود عرضه می‌کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها