امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108823
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۶
تعداد بازدید: 111
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رستوران‌ها و فروشگاه‌های «فست فود» در 150 شهر ایالات متحده آمریکا، روز پنجشنبه صحنه اعتراض و تظاهرات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رستوران‌ها و فروشگاه‌های «فست فود» در 150 شهر ایالات متحده آمریکا، روز پنجشنبه صحنه اعتراض و تظاهرات کارگرانی بود که خواستار افزایش حقوق و دستمزدهای خود بودند.

خبرگزاری رویترز با نقل این اتفاق، افزود که خانم  «جوین موری» یکی از نمایندگان مجلس آمریکا در این اعتراضات حضور داشت و حدود 400 معترض روز گذشته تلاش کردند که با تحصن در میدان «تایمز اسکوئر» در «منهتن» در قلب نیویورک، این مسیر شلوغ را در ساعات اولیه صبح مسدود کنند.

بنا بر این گزارش، معترضان خواستار افزایش حقوق خود به 15 دلار در ساعت هستند.

معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که با آن خواستار تحقق خواسته‌های صنفی خود شده بودند. برخی دیگر نیز مقابل فروشگاه‌های وابسته به شرکت معروف «مک‌دونالد» تجمع کردند که 19 نفر به اتهام اخلال در نظم شهر بازداشت شدند.
علاوه بر نیویورک، شهرهای دیگر نیز شاهد اعتراضات گسترده بود. فعالان و شاهدان عینی به رویترز گفتند که 465 نفر نیز در شیکاگو، دیترویت، لیتل راک، ارکنسو، کانزاس سیتی، هیوستون و ناشویل بازداشت شدند.

در لس‌آنجلس نیز معترضان در فروشگاهی متعلق به مک‌دونالد تحصن کردند. خانم جوین موری نماینده مجلس آمریکا نیز در نزدیکی میلووکی با 26 نفر دیگر بازداشت شد. 

این اعتراضات و اعتراضات مشابه صنفی از سال 2012 در آمریکا افزایشی چشمگیر یافته و محل بحث درباره دستمزدهایی شده است که از سال 2009 افزایش پیدا نکرده و در حدود 7 دلار و 25 سِنت، باقی مانده است.

اکنون که آمریکا به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره نزدیک می‌شود، اعضای حزب دموکرات تلاش می‌کنند با بهره‌برداری از این وضعیت، دستمزدها را افزایش بدهند. انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره اواسط نوامبر (آذرماه) برگزار خواهد شد.

بنا بر این گزارش، کارگران می‌گویند که با این دستمزد اندک نمی‌توانند به گذران زندگی بپردازند. به گفته کارشناسان آمریکایی، دستمزد زیر 11 دلار در ساعت، برای خانواده‌ای چهارنفره، زیر خط فقط محسوب می‌شود. 

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها