امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108830
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی معاونان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، ویلیام

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدعباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی معاونان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، ویلیام برنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا از دیروز پنجشنبه در شهر ژنو در خصوص موضوع هسته‌ای ایران به گفت‌وگو پرداختند که دیروز در دو نوبت صبح و عصر درباره موارد مورد اختلاف در موضوع هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند که این رایزنی‌ها امروز صبح به مدت 3 ساعت ونیم برگزار شد.

لحظاتی پیش نیز معاونان وزرای خارجه دو کشور پس از صرف ناهار و اقامه نماز هیأت ایرانی این مذاکرات رااز سر گرفتند.

روز گذشته نیز نشست کارشناسان ایران و آمریکا به مدت 3 ساعت برگزار شد.

میزان غنی‌سازی،‌ رآکتور آب سنگین اراک،‌تحریم‌ها و بازه زمانی توافقنامه جامعه هسته‌ای از جمله موارد مورد اختلاف ایران و گروه 1+5 است.

دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 قرار است 27 شهریور ماه در نیویورک و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شود.

هیأت‌های ایران و سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه، انگلستان) نیز 20 شهریور ماه در شهر وین در این باره نشست چهارجانبه‌ای را برگزار خواهند کرد.

بعد از توافق ژنو و اجرایی شدن آن ایران و گروه 1+5 مذاکرات درباره راه حل جامعه هسته‌ای را برگزار کردند که در این زمینه شهر وین 6 بار میزبان این گفت‌وگوها بود وعلیرغم اینکه 60 تا 65 درصد متن پیش‌نویس توافقنامه جامع هسته‌ای به نگارش درآمده اما هنوز اختلافات عمده باقی است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کردند که در صورتی که طرف مقابل حسن نیت داشته باشد و در مذاکره جدی باشد امکان حصول توافق جامع وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار