امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108847
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احزاب و شخصیت‌های سیاسی در هفته ای که گذراندیم نشست،دیدارها و مواضع گوناگونی را ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احزاب و شخصیت‌های سیاسی در هفته ای که گذراندیم نشست،دیدارها و مواضع گوناگونی را اتخاذ کردند.

در ادامه مروری می‌کنیم بر مهم‌‌ترین اخباری که بر صدر رسانه‌های خبری قرار گرفت:

*شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری پایان یافت

شانزدهمین اجلاس دو روزه مجلس خبرگان رهبری عصر روز چهارشنبه هفته گذشته و پس از نطق نمایندگان و قرائت بیانیه پایان یافت.

بر پایه این خبر، در روز اول این اجلاس مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و در روز دوم نیز علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان برای اعضای خبرگان سخنرانی کردند.

اعضای خبرگان پنجشنبه نیز پس از تجدید بیعت با امام راحل با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

*جزئیات نامه اصلاح‌طلبان به وزارت کشور و مجلس
مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان با اشاره به تشکیل جلسه شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان گفت: در این جلسه جزئیات نامه جبهه اصلاح‌طلبان به وزارت کشور و مجلس درباره لایحه اصلاح قانون احزاب مشخص شد.

*قوچانی: غوره نشده میخواهند مویز شوند

یکی از اعضای تشکل «ندای ایرانیان» در صفحه شخصی خود، به نقل قول محمد قوچانی عضو حزب کارگزاران درباره تشکل ندا پرداخت و نوشت: محمد قوچانی در سفری که به گرگان داشت درباره تشکیل حزب ندای ایرانیان گفته است «من فکر می کنم جوانان اصلاح طلب باید در احزاب در کنار شخصیت های باتجربه جناح اصلاح طلب کار کنند و کار حزبی-سیاسی را بیاموزند. بنده نیز به همین خاطر در حزب کارگزاران فعال شده ام تا اصول کار حزبی را بیاموزم. ایجاد یک حزب جدید با محوریت جوانان را به صلاح نمی‌دانم و معتقدم این یک پرش و جهش به جلو است همانطور که در ادبیات مصطلح می‌گویند «غوره نشده می خواهد مویز شود»، لذا این جوانان به زودی به اشتباه خود در این زمینه پی خواهند برد»

*استقبال کواکبیان از «ندا»

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: ما نه تنها با ایجاد تشکل‌هایی مانند «ندا» مخالف نیستیم بلکه به دلیل تقویت تحزب در کشور از آن استقبال هم می‌کنیم.

فائزه هاشمی: از سفر آیت الله هاشمی به عربستان خبری ندارم

فائزه هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزرای فارس، درباره اینکه آیا به دلیل در پیش بودن ایام حج آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عربستان دعوت شده است اظهار داشت: ایشان بارها به عربستان دعوت شده‌اند، نمی‌دانم حالا استثناً بروند یا خیر و اطلاعی ندارم.

*مظفر: طرح رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان تا پایان سال تصویب خواهد شد
    حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره وضعیت نهایی طرح رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان اظهار داشت: این طرح در حال بحث شدن است و به کمیسیون مشترک مجمع تشخیص رفته است. مظفر ادامه داد: در حال حاضر بر روی شمول طرح رسیدگی به اموال مسئولان بحث می‌شود و به این معنا که این طرح شامل چه مسئولانی شود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اینکه قبلاً مسئولان مشمول این طرح مشخص شده بودند، تصریح کرد:‌ برخی از کارهایی که دستگاه قضایی باید انجام دهد یا برخی از مواردی که در قانون اساسی مطرح است باید تفکیک شود تا همه بار به دوش این قانون نیاید. وی درباره اینکه آیا این طرح تا آخر سال تصویب خواهد شد یا خیر، به خبرنگار فارس گفت: ان‌شاء الله تا آخر سال تصویب خواهد شد چرا که همه به این طرح معتقد هستند و فقط درباره شمول آن باید بحث و کار شود. *حبیبی: برخی

*نقدها به دولت بی‌انصافی است
محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت اظهار داشت: هر قدر دولت از فتنه‌گران فاصله بگیرد به همان اندازه به امید مردم کمک می‌کند. حبیبی با اشاره به توفیقات دولت در عملکرد یکساله اظهار داشت: کنترل و مهار نسبی تورم، تثبیت قیمت ارز، اجرای خوب طرح سلامت از توفیقات مهم دولت بوده و از این باب باید تقدیر کرد. وی با اشاره به توصیه دیگری از مقام معظم رهبری در باره نحوه نقد دولت و نقدپذیری وزرا بیان داشت: انصاف باید داد برخی نقدها به دولت بی انصافی است باید انصاف را در نقد رعایت کرد. نقد باید به قصد اصلاح توأم با ارائه راه حل باشد. نقدهایی که غیرمنطقی است دولت را به حاشیه‌سازی می‌کشاند.
*عارف: فضای کشور سیاست‌زده شده است
محمدرضا عارف شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه فضای کشور بیش از اندازه سیاست زده شده است،تاکید کرد: با حضور همه تفکرات در عرصه انتخابات مجلسی مقتدر تشکیل خواهد شد.

*مرتضی حاجی: اصلاح طلبان دست، پا و مغز دولت یازدهم هستند
مرتضی حاجی وزیر دولت اصلاحات، اصلاح‌طلبان را دست، پا و مغز دولت یازدهم نامید و گفت: برخی از جوانان اصلاح‌طلب برای ایجاد تشکل احساس مسؤلیت کرده‌اند و نباید به آنها سخت گرفت.

*نیکفر: جلسه شورای مرکزی جام تشکیل نشد
عضو جامعه مهندسین با اشاره به اتمام مهلت شورای قبلی و قطعی نشدن شورای مرکزی جدید گفت: شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین یکشنبه آینده تشکیل جلسه داده و دبیرکل انتخاب می‌شود.          

* اسامی منتخبین شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین اعلام شد
 در یازدهمین کنگره سراسری جامعه اسلامی مهندسین 56 نفر کاندیدای عضویت در شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین بودند که پس از انتخابات و شمارش آراء 21 نفر به عنوان عضو اصلی شورای مرکزی و 7 نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند. لیست کامل منتخبین جام را از اینجا می‌توانید مطالعه کنید. 

*آیت الله هاشمی شاهرودی از رئیس مجلس خبرگان رهبری عیادت کرد

نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری امروز یکشنبه با حضور در بیمارستان قلب شهید رجایی از آیت‌الله مهدوی‌کنی عیادت کرده و در جریان آخرین روند مداوای وی قرار گرفت.  

*بهروز شجاعی: کنگره ندای ایرانیان برگزار می‌شود/ هادی حیدری دیگر سخنگوی «ندا» نیست

بهروز شجاعی مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات تشکل «ندای ایرانیان» در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره انصراف هادی حیدری و حجت شریفی از تشکل «ندا» اظهار داشت: این افراد از اول قرار نبود عضو هیأت موسس باشند و در حال حاضر عضو شورای مشورتی هیأت موسس هستند. مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات تشکل «ندای ایرانیان» بر همین اساس افزود: در حال حاضر هادی حیدری به دلیل مشغله شخصی و حضور در شورای مشاوران دیگر سمت سخنگویی ندارد اما همچنان در کنار تشکل ندا با ما همکاری می‌کند. شجاعی با تاکید بر اینکه این افراد همچنان در کنار «ندا» هستند و در شبکه‌های اجتماعی نیز به دفاع از این تشکل پرداخته بودند یادآور شد: هادی حیدری، سعید نور‌محمدی و شهاب طباطبایی به خاطر مسائل پس از انتخابات 88 نمی‌توانند به عنوان هیأت موسس فعالیت کنند از این رو این افراد در گروه مشاوران هیأت موسس حضور دارند. مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات «ندای ایرانیان» در عین حال گفت: تشکل «ندا» هنوز یک حزب قانونی و مجوز‌دار نیست و در حال انجام کارهاست لذا نمی‌توان به قطعیت گفت که چه کسانی عضو هیأت موسس هستند لذا اسامی قطعی هیت موسس بعد از اخذ مجوز و ترکیب شورای مرکزی نیز پس از برگزاری کنگره مشخص خواهد شد. وی در خصوص زمان برگزاری کنگره تصریح کرد: تلاش داریم اولین کنگره «ندای ایرانیان» حدود 3 ماه بعد از مجوز رسمی برگزار شود.

      *حجت الاسلام غروی: جلسه جامعه مدرسین بعد از یکماه تشکیل شد


حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد غروی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تشکیل جلسه جامعه مدرسین با حضور اعضا و آیت‌الله یزدی اظهار داشت: ما در جلسه گذشته در خصوص مسائل جاری کشور بحث کردیم و جمع‌بندی جامعی از همایش دو روزه جامعه مدرسین در شیراز که سال گذشته برگزار شده بود، داشتیم.  غروی ادامه داد: در آن همایش که علمای چند استان مجتمع بودند و جامعه مدرسین نیز حضور داشت، کمیسیون‌ها به صورت مفصل بحث کردند لذا در جلسه شب گذشته آن بحث‌ها جمع‌بندی شد و این مسئله که بالاخره چه کارهایی مربوط به شورای عالی، چه کارهایی مربوط به خود جامعه و چه قسمتی مربوط به نهاد و دفتر تبلیغات است، مشخص شد.

انتهای پیام/

  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها