امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108855
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
حجت‌الاسلام رحمانی مدیر کل حج استان تهران در حاشیه مراسم بدرقه زائران خانه خدا به سرزمین وحی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: با توجه به اینکه ...

حجت‌الاسلام رحمانی مدیر کل حج استان تهران در حاشیه مراسم بدرقه زائران خانه خدا به سرزمین وحی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: با توجه به اینکه پروازها به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) منتقل شده است به خاطر رفاه حال زائران تدبیری اندیشیده شده است که بار زائران جلوی در منزل به آنها تحویل داده شود.

وی ادامه داد: پس از اینکه بار زائران از هواپیماها پیاده شد سازمان پست آنها را تحویل می‌گیرد و طی قراردادی که منعقد شده است موظف هستند ظرف 24 ساعت آنها را به زائران تحویل دهند.

وی همچنین به مراسم بدرقه زائران اشاره کرد و گفت: به دلیل جلوگیری از ازدحام جمعیت در فرودگاه بدرقه‌کنندگان در مقابل مساجد محل یا همان نقطه‌ای که مدیر کاروان تعیین می‌کند می‌توانند برای بدرقه زائران خود حضور پیدا کنند اگر بدرقه‌کنندگان تا فرودگاه زائران را همراهی کنند باید توجه داشته باشند که بیشتر از منطقه ورودی پارکینگ اجازه وارد شدن به فرودگاه را ندارند لذا بهتر است در محله خود مراسم بدرقه را انجام دهند.

حجت‌الاسلام رحمانی افزود: 48 ساعت قبل از پرواز گذرنامه‌ها از زائران گرفته می‌شود تا کارهای مربوط به آنان انجام شود تا وقت زائران در فرودگاه گرفته نشود.

* اعزام زائران خانه خدا در قالب 64 پرواز از فرودگاه امام (ره)

همچنین سعید چلندری مدیر کل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: عملیات اعزام زائران از امروز آغاز شد و تا 6 مهر ادامه خواهد داشت و زائران در قالب 64 پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

وی افزود: دو کاروان خدمات نیز پیش از این اعزام شده‌اند و در مجموع 64 هزار و 200 زائر ایرانی در موسم حج امسال شرکت خواهند داشت.

چلندری خاطرنشان کرد: پروازهای برگشت حجاج از 17 مهر آغاز می‌شود و آخرین پرواز برگشت 6 آبان ماه خواهد بود.

وی افزود: ما کمتر از یک ماه فرصت داشتیم که با توجه به دغدغه‌های سازمان حج و زیارت شرایط را برای انتقال زائران از فرودگاه آماده کنیم و به گونه‌ای تلاش شد که زائران امروز از یک ترمینال اختصاصی استفاده کنند و همان گونه که شاهد هستید هم اکنون در کمترین زمان ممکن کار پذیرش زائران بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها