امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108860
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
حسام الدین مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، توضیحاتی درباره آخرین وضعیت تهیه واکسن مننژیت، واکسن فلج ...

حسام الدین مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، توضیحاتی درباره آخرین وضعیت تهیه واکسن مننژیت، واکسن فلج اطفال، شیرخشک و پالایشگاه خون ارائه کرد.

وی در مورد عملکرد سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر برای رفع مشکل کمبود واکسن مننژیت حجاج که سال گذشته رخ داد گفت: با کمک وزارت بهداشت توانستیم مجوز واردات از منابع دیگری را بگیریم.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر ادامه داد: به این ترتیب توانستیم واکسن مورد نیاز کشور را تأمین کنیم ضمن اینکه در این میان چون منابع متعدد بودند، قیمت نیز برای ما ارزان تر تمام شد.

وی با بیان اینکه واکسن مننژیت به تعداد تمام حجاجی که در حج‌های تمتع و عمره شرکت می‌کنند، تهیه شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدنی همچنین به همکاری مشترک سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: سال گذشته به عنوان معین وزارت بهداشت به تهیه شیرخشک و واکسن فلج اطفال اقدام کردیم و خوشبختانه توانستیم به تعهدات خود در این زمینه عمل کنیم.

وی با اشاره به تهیه یک میلیون و 200 هزار واکسن مننژیت طی سال گذشته گفت: در تهیه دارو و تجهیزات لازم مشکل انتقال پول به خارج از کشور نداشتیم البته اینکه می‌گوییم مشکل نداشتیم به این معنی نیست که به راحتی انتقال پول انجام شده بلکه ما در این مسیر سختی‌هایی نیز داشتیم.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر همچنین در مورد تأسیس پالایشگاه خون از سوی این سازمان گفت: به دلایلی در مزایده وزارت بهداشت برای تأسیس پالایشگاه شرکت نکردیم و یک شرکت خصوصی برنده آن شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجوزهایی را برای ورود به پلاسماگیری از وزارت بهداشت گرفته‌ایم. گرفتن پلاسما از ارکان ابتدایی تأسیس پالایشگاه خون محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها