امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108862
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار حوادث پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اول خرداد سال 1393 و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره آتش سوزی منجر به ...

به گزارش خبرنگار حوادث پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اول خرداد سال 1393 و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره آتش سوزی منجر به سوختگی یک نفر به کلانتری کهریزک اعلام شد.

با حضور مأموران در محل اعلامی واقع در شهرک گلریز – میدان جهاد، مردی حدوداً 35 ساله که دچار سوختگی شدید از ناحیه قسمت های مختلف بدن شده بود به بیمارستان منتقل شد.

فرد دچار سوختگی به نام علی .س ( 32 ساله ) در داخل بیمارستان به مأموران اعلام کرد که توسط کارگر افاغنه به نام «علیشاه . ی» در کارگاه رویه کوبی اش دچار سوختگی شدید ناشی از آتش سوزی شده است.

با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت شدت سوختگی قسمت های مختلف بدن، پس از گذشت یک هفته از وقوع حادثه حریق عمدی، مصدوم حادثه فوت کرد. بلافاصله پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» تشکیل و به دستور رئیس شعبه 101، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی و با توجه به اظهارات مقتول که در بیمارستان، کارگرش بنام «علیشاه . ی» (متولد 1362) را به عنوان عامل آتش سوزی معرفی کرده بود، کارآگاهان به تحقیق از دیگر کارگران کارگاه رویه کوبی مبل پرداخته و اطلاع پیدا کردند که قاتل و مقتول با یکدیگر اختلاف شدید مالی داشته‌اند و همین موضوع تا شب حادثه نیز ادامه داشته است.

کارگران کارگاه رویه کوبی در اظهارات خود عنوان کردند که در ساعت 24:00 شب حادثه داخل کارگاه متعلق به مقتول در حال استراحت بودند که ناگهان با صدای فریاد درخواست کمک و همچنین دیدن نور شدید ناشی از آتش سوزی، از کارگاه خارج و در حالی که البسه مقتول به علت شدت آتش سوزی از بین رفته بود اقدام به خاموش کردن حریق می کنند و علیشاه نیز در همان زمان از محل جنایت متواری شده است .

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که قاتل مدت 2 سال است که نزد مقتول به عنوان کارگر مشغول به کار بوده و طریقه ورود وی به کشور نیز به صورت غیرمجاز و غیرقانونی بوده است.

در شرایطی که تا پیش از ارتکاب جنایت قاتل نیز به همراه دیگر کارگران، شب ها در کارگاه رویه کوبی استراحت می کرد و هیچ اطلاعات جدیدی در خصوص جا و مکان جدید وی وجود نداشت، اما کارآگاهان اداره دهم با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه علیشاه شدند و اطلاع پیدا کردند که وی پس از ارتکاب جنایت به شهرستان کرج - منطقه اشتهارد رفته و آنجا تحت عنوان کارگر ساختمانی و نگهبان در یک مجتمع تجاری در حال ساخت مشغول به کار شده است.
 با شناسایی مخفیگاه علیشاه، کارآگاهان با اطمینان از حضور وی در محل ساختمان در حال ساخت با اخذ نیابت قضایی به این محل رفته و در ساعت 23:00 مورخ 12 شهریور 93 و در حالی که متهم قصد داشت تا از محل متواری شود او را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم پس از انتقال به اداره دهم صراحتاً به آتش زدن مقتول با طرح و نقشه قبلی اعتراف کرد و انگیزه خود را از این اقدام را طلب چند میلیون تومانی خود از مقتول اعلام کرد.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چند سالی بود که به عنوان کارگر رویه کوب نزد مقتول مشغول به کار شده بودم، پس از گذشت از آغاز به کار با مقتول توافق کردیم تا به صورت کنتراتی کار کنم و او نیز پس از پایان هر کار دستمزد مرا بدهد اما او هر بار و به بهانه های مختلف از دادن دستمزد خودداری می‌کرد تا اینکه میزان مبلغ طلب من از او به چند میلیون تومان رسید اما او کماکان به بهانه های مختلف پولی پرداخت نمی کرد.

متهم به کارآگاهان گفت: چند روز قبل از شب حادثه از باک بنزین موتورسیکلت متعلق به مقتول مقداری بنزین تهیه و ظرف حاوی بنزین را در گوشه ای از کارگاه پنهان کردم تا اینکه در ساعت 23:00 شب حادثه با مقتول تماس گرفته و مجدداً درخواست پول خود را کردم که این بار در پشت تلفن با یکدیگر درگیر شدیم.

متهم گفت: حدود یک ساعت بعد، مقتول به در کارگاه مراجعه کرد و من نیز پیش از ورود وی با برداشتن ظرف بنزین از کارگاه خارج شدم، در یک لحظه متوجه شدم که مقتول چاقویی به همراه دارد که بلافاصله بنزین را بر روی او پاشیده و در حالی که تمام لباس های مقتول آغشته به بنزین شده بود با روشن کردن فندک او را آتش زده و از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: با اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار