امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108863
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران در ادامه تهرانگردی خود از کارخانه شیر پاستوریزه (پگاه) بازدید کرد. در این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران در ادامه تهرانگردی خود از کارخانه شیر پاستوریزه (پگاه) بازدید کرد.

در این بازدید سعید نوروزی شهردار منطقه 18 و همچنین رحمت‌الله حافظ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، مسجد جامعی را همراهی کردند.

بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه از برنامه‌های اصلی تهرانگردی بود.

مسجدجامعی در حاشیه بازدید از کارخانه شیر پاستوریزه ایران از نزدیک با فعالیت پرسنل و مجموعه کارخانه شیر پاستوریزه آشنا شد و دقایقی را با مدیرعامل این کارخانه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار فارس، کارخانه شیر پاستوریزه ایران در سال 1333 کلنگ‌زنی شده است و در سال 1336 به بهره‌برداری رسیده است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این نخستین کارخانه شیر پاستوریزه در ایران است، اظهار داشت: بعد از سال‌ها مسئولان این کارخانه اسم جدیدی را تحت عنوان (پگاه) برای محصولات لبنی این مجموعه قرار دادند.

وی گفت: با توجه به ظرفیتی که کارخانه شیر پاستوریزه ایران دارد، این مجموعه می‌تواند به یک مجموعه صنعتی شیر در کشور تبدیل شود که امیدواریم تمهیدات این کار در اسرع وقت صورت گیرد.

بر اساس این گزارش، احمد جریان مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه (پگاه) با تأکید بر اینکه در محصولات لبنی این کارخانه به هیچ عنوان از روغن پالم استفاده نمی‌شود، گفت: قطعاً با کارخانه‌هایی که از این روغن گیاهی در محصولاتشان استفاده می‌کنند که البته تعدادشان هم کم است، باید برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه در محصولات لبنی کارخانه پاستوریزه پگاه تنها از چربی‌های محصولات استفاده می‌شود، گفت: هم‌اکنون 1050 برند لبنی در کشور وجود دارد.

جریان از نامه محرمانه بین وزارت بهداشت و وزارت صنعت خبر داد و گفت: در این نامه‌ که برخی از مفاد آن اعلام شده است، تأکید شده که نباید به هیچ عنوان از روغن پالم در محصولات لبنی استفاده شود.

مدیرعامل شرکت پاستوریزه پگاه تصریح کرد: این شرکت اقدامات خوبی را نیز برای توزیع شیر در مدارس انجام داده است و امسال پیشنهاد شده است که شیر مدارس به صورت غنی شده و با قیمت معمولی عرضه شود.

جریان ادامه داد: محصولات برگشتی کارخانه شیر پاستوریزه نیز در یک برنامه‌ریزی انجام شده و با مخلوط ذرت گیاهی خوراک دام‌ها خواهد شد و مجدداً بر چرخه تولید قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها