امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108876
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ساعت 5 و 30 دقیقه صبح، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و تابلوهایی که ما را به سمت ترمینال حجاج، سالن اختصاصی که برای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ساعت 5 و 30 دقیقه صبح، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و تابلوهایی که ما را به سمت ترمینال حجاج، سالن اختصاصی که برای اولین بار و در کمتر از یک ماه برای زائران خانه خدا آماده شده است، راهنمایی می‌کند.

پارکینگ شماره 3، ترمینال حجاج فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و سالنی که مملو از چشمان منتظر زیارت خانه خدا است، اینجا مقدمه دیدار است و عاشقانی اینجا هستند که نه با پای تن بلکه با پای دل آمده‌اند تا به آرزوی دیرینه خود برسند.

در میان جمعیت مشتاق خانه خدا، زنان و مردان سالخورده‌ای به چشم می‌خورند که دیگر پایشان آنها را برای رفتن به سفر همراهی نمی‌کند و از عصا و ویلچر مدد گرفته‌اند تا بتوانند خود را به سرزمین نور برسانند آنها از انتظار 10 ساله خود و به سرانجام رسیدن این انتظار می‌گویند.

نیروی انتظامی، مسئولان فرودگاه، مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و مسئولان سازمان حج و زیارت همه آماده هستند تا آغاز بزرگترین رویداد فرهنگی کشور را خبر دهند.

در سالن ترمینال حجاج 450 نفر از زائران استان تهران حضور دارند که در قالب 3 کاروان قرار است عازم سرزمین وحی شوند، همه آرام به سخنان نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گوش‌ می‌دهند و زیر لب با خود زمزمه هایی دارند.

کم کم همه برای رفتن آماده شدند، رد شدن از زیر قرآن، بوی اسپند و گل‌های سرخ و هم‌همه‌هایی که خبر از دل‌های بی قرار می‌دهد، زائران یک به یک از زیر قرآن رد شدند، از راهرویی که برای حجاج در نظر گرفته شده است عبور کردند و سوار اتوبوسی شدند که آنها را به محل پرواز می‌رساند. 

زائران از آرزوهایشان در اولین لحظه دیدن خانه خدا می‌گویند

تعجیل در ظهور آقا امام زمان(عج)، سلامتی ایشان، شفای مریضان،خوشبختی جوانان، خانه دار شدن مستأجران و حل مشکل بیکاری جوانان آرزوی همه زائران خانه خداست که در لحظه دیدار، قرار است آنها را از او بخواهند.

دوری یک ماهه از فرزند 5 ساله به ازای دیدار یار دیرینه

خانمی که از سوی هیأت پزشکی سازمان حج و زیارت به این سفر مشرف می‌شود، می‌گوید: انتظار نداشتم که یک دفعه با من تماس گرفته و به عنوان کادر پزشکی حج امسال از من دعوت شود که در موسم حج شرکت کنم خوشحالی من قابل وصف نیست و تنها نگرانیم بابت فرزند 5 ساله ام است که قرار است یک ماه از هم دور باشیم.

بوسه‌های خادم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) بر پیشانی زائران خانه خدا

در میان کسانی‌که در تیم بدرقه زائران حضور دارند پیرمردی است که از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برای اولین بار، برای بدرقه زائران آمده است او پیشانی زائران را می‌بوسد و از آنها التماس دعا دارد، به او نزدیک می‌شوم چشمهایش حرف‌های زیادی دارند و بغضی که از اشتیاقش خبر می‌دهد.
 
می‌گوید: تا کنون به سفر خانه خدا مشرف نشده ام و امسال برای اولین بار است که از سوی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) 7 نفر از خدام برای بدرقه حجاج هماهنگ شده‌اند.

این خادم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه می‌دهد: تمام ما امروز هیجان خاصی داریم که قابل وصف نیست و از کسانی که عازم این سفر معنوی هستند می‌خواهم از خدا بخواهند تا روزی همه مشتاقان بتوانند به سرزمین وحی مشرف شوند.

خداپرست بالاخره حاجیه شد

او خداپرست است و سال‌ها انتظار کشیده است تا بالاخره به خانه خدا مشرف شود، با دیدن تصویر خانه خدا از تلویزیون اشک‌ها ریخته و درد‌دل‌ها کرده است تا سرانجام امروز وقتش رسیده و می‌تواند به خانه دوست مشرف شود، اما دیگر پای تن با او همراهی نمی‌کند و چرخ‌های ویلچر همراه او در این سفر شده اند.

روی چرخ‌های ویلچر به دنبال نامش می‌گردم و چه تقارن زیبایی است خانم خداپرست بالاخره پس از سال‌ها مهمان خانه خدا می‌شود. 

نگرانی مادری از گم شدن ویزای سفرش به خانه خدا

اما در گوشه سالن چشم‌های مادری نگران است او در آخرین لحظات ویزای خود را به اشتباه داخل ساکی گذاشته است که همراه بار مسافران به هواپیما انتقال داده شده است، همه رفته‌اند و او و همسرش نگران جا ماندن از سفر هستند. مسئولان فرودگاه در تلاش هستند که بتوانند ویزای او را از بخش بار زائران تحویل بگیرند، او به ائمه(ع) متوسل شده است و ختم صلوات می‌کند.

با هم به محل پرواز هواپیما رفتیم و در آخرین لحظات ساک او از میان بار زائران پیدا و به او تحویل داده شد، از خوشحالی حتی چین و چروک صورتش هم می‌خندد دیگر نشانی از نگرانی نیست،همسرش از خوشحالی پیشانی خبرنگاری را بوسید و با هم از پله های هواپیما بالا رفتند تا ظهر امروز حرم شریف نبوی(ص) را زیارت کنند.

پرواز به سوی آسمان مدینه

ساعت 8 و 20 دقیقه است و تمام زائران سوار هواپیما شده‌اند. بر اساس اعلام قبلی قرار است این هواپیما رأس ساعت 8 و 30 دقیقه از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به مدینه منوره پرواز کند، با هم به داخل هواپیما می‌رویم چشم‌ها می‌گویند دیگر توان انتظار ندارند و می‌خواهند هرچه زودتر به مقصد برسند، تیک تاک ساعت رسیدن زمان پرواز را خبر می‌دهد ساعت 8 و 30 دقیقه و اولین پرواز زائران خانه خدا به سوی آسمان مدینه منوره پرواز کرد.
امروز دو پرواز دیگر از فرودگاه امام خمینی(ره) در ساعت‌های 14 و 23 به سرزمین وحی اعزام می‌شود،بر اساس این گزارش پروازهای رفت زائران ایرانی تا 6 مهر ادامه خواهد داشت و اولین پرواز و آخرین پرواز برگشت به ترتیب در تاریخ 17 مهر و 6 آبان خواهد بود.

طبق اعلام سازمان حج و زیارت در موسم حج امسال نیز مانند سال گذشته 64 هزار زائر ایرانی عازم سرزمین وحی خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها