امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108879
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تیپوگرافی در اصطلاح هنرهای ترسیمی، انتخاب و تنظیم قلم، حروف، اندازه حروف، فواصل کلمات و

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تیپوگرافی در اصطلاح هنرهای ترسیمی، انتخاب و تنظیم قلم، حروف، اندازه حروف، فواصل کلمات و نقوش تزئینی در تیپوگرافی به زیبایی شکل حروف، تناسب صفحه کاغذ، تعادل بین همه تکه‌های چاپ شده در یک صفحه و هماهنگی کاغذ و حروف اهمیت بسیار می‌دهند. 
از سال 1998 گروهی هنرمند مبلمانی نوآورانه برای فضای عمومی شهر مادرید - اسپانیا ارائه داده‌اند و در ماه ژوئیه 2014 این گروه که متشکل از «امیلیو آلارکون»، «آلبرتو آلارکون»، «سیرو مارکز» و «اوا سالمرون» در شهر بالتیمور هنری متفاوت ارائه داده‌اند؛ آنها یک ایستگاه اتوبوس را با تیپوگرافی حروف BUS «اتوبوس» طراحی کرده‌اند.

هر کدام از حروف به طول 4 متر هستند؛ افرادی که در انتظار اتوبوس هستند می‌توانند بر روی حروف منحنی استراحت کنند؛ مثلاً حرف B برای زمانی است که باران ببارد، حرف U و S می‌توانند به عنوان نیمکت استفاده شوند؛ این ساختار از چوب و فولاد ساخته شده است.

این طراحی به منظور زیبایی شهر، استراحت مسافران و محافظت از مسافران در زمانی که هوا نامساعد است طراحی شده است.انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار