امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108880
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ای بی سی نیوز، یک پناهجوی ایرانی که در جزیره مانوس در استرالیا در بازداشت به سر می‌برد در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ای بی سی نیوز، یک پناهجوی ایرانی که در جزیره مانوس در استرالیا در بازداشت به سر می‌برد در بیمارستانی در شهر بریسبان جان باخت.

دولت استرالیا پناهجویانی که با قایق خود را به خاک استرالیا می‌رسانند را به جزایر دور افتاده از جمله جزیره ای در گینه بیسائو منتقل می‌کند. دولت این کشور اعلام کرده است که به هیچ وجه به آنها تابعیت استرالیایی اعطا نمی‌کند و آنها یا باید به کشورشان بازگردند یا تابیعت گینه بیسائو را دریافت کنند.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که طی یکی دوسال گذشته چندین قایق حامل پناهجویان در آبهای بین اندونزی و مالزی با استرالیا دچار سانحه شد و صدها نفر از پناهجویان غرق شدند.

هنوز علت مرگ این پناهجوی ایرانی مشخص نشده است اما چند ماه پیش در یکی از بازداشتگاههای پناهجویان در گینه بیسائو درگیری فیزیکی شدیدی میان پناهجویان با نیروهای امنیتی رخ داد و دهها مجروح برجا گذاشت و باعث افزایش انتقادات از سیاستهای مهاجرتی دولت استرالیا شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار