امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108881
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه القدس العربی، «فهمی هویدی» نویسنده و اندیشمند مصری پنجشنبه‌شب در گفت‌وگویی تلویزیونی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه القدس العربی، «فهمی هویدی» نویسنده و اندیشمند مصری پنجشنبه‌شب در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد که فضایی که منطقه الان در آن به سر می‌برد، فضایی ضد انقلاب‌های عربی است.

هویدی اتهامات وارد شده به اخوان المسلمین را اتهاماتی بی‌سند و دلیل دانست و گفت که از رهگذر پیگیری محاکمه‌های «حسنی مبارک» رئیس جمهور اسبق مصر و سران آن رژیم، می‌توان گفت که هدف دولت حاکم، فقط حمله به گروه اخوان المسلمین نیست بلکه مقصود، هدف قرار دادن کل انقلاب در این کشور است.

هویدی در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره»، انقلاب‌های عربی را به مثابه عامل تغییردهنده‌ای در ساختار اندیشه و ذهنیت انسان عربی دانست که با جسارت خواسته‌های خود را در مقابل رژیم‌های عربی مطرح کرد و خواستار آزادی و دموکراسی و عدالت شد.

هویدی با بیان اینکه انقلاب ۲۵ ژانویه (۲۰۱۱-سرنگونی مبارک) هنوز طرفداران خود را دارد، بر بازپسگیری انقلاب مصر تأکید کرد و گفت: باید این انقلاب را بازگرداند بخصوص پس توحشی که جریان ضدانقلاب از خود نشان داد.

هویدی در خصوص تعامل نظام کنونی مصر با مسئله غزه و فلسطین نیز انتقاد کرد و با ابراز نارضایتی از موضعگیری قاهره در قبال جنگ علیه غزه، تاکید کرد که مصر می‌بایست مواضع نزدیک‌تری به غزه اتخاذ می‌کرد.

این نویسنده و اندیشمند مصری، تعامل خود با دولت کنونی مصر و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور را از روی تسلیم و سازش ندانست و گفت که بر اساس ضرورت است.

هویدی همچنین خواستار آزادی بیشتر در مصر شد و گفت که چاره‌ای از اجازه دادن به تحقق دموکراسی نیست.. اتهاماتی که تاکنون به اخوان المسلمین وارد شده بی‌دلیل بوده و هنوز دفاعی از آنها شنیده نشده زیرا همه سرانش در زندان هستند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها