امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108893
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری «لوبلاگ» در مطلبی با عنوان تهدید «تحریم‌های جدید توافق هسته‌ای با ایران را تهدید می‌کند»‌، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری «لوبلاگ» در مطلبی با عنوان تهدید «تحریم‌های جدید توافق هسته‌ای با ایران را تهدید می‌کند»‌، با اشاره به اینکه اضافه شدن 28 فرد و شرکت ایران همانطور که انتظار می‌رفت با محکومیت ایران مواجه شد، تاکید کرد که این برای اولین بار نیست که آمریکا پس از توافق تاریخی بین ایران و 5+1 در نوامبر 2013 (3 آذر 1393) تحریم‌های جدید علیه ایران تصویب می‌کند.

لوبلاگ در ادامه با اشاره به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان درباره اقدام آمریکایی‌ها در نشست خبری هفته گذشته خود تصریح کرد که سخنان روحانی نشان دهنده تغییر واکنش ایران به تحریم‌های جدید است.

این پایگاه خبری با بیان اینکه رئیس جمهور ایران تلاش قابل توجهی برای محکوم کردن تحریم‌های ضد ایرانی با صراحت بیشتر انجام داده است تصریح کرد که تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا از سال 1997 توسط کنگره گسترش یافته است.

لوبلاگ در ادامه با بیان اینکه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) مسئول اجرای تحریم‌هایی است که اقتصاد ایران را با مشکل مواجه کرد، تاکید کرد که با به قدرت رسیدن حسن روحانی امیدها برای آغاز دوره جدید از روابط میان ایران و آمریکا شکل گرفت و خوش‌بینی محتاطانه‌ای ایجاد شد.

این پایگاه خبری در ادامه با اشاره به اینکه دفتر کنترل دارایی های خارجی موضعی سرسختانه در قابل تحریم‌ها دارد، تاکید کرد که علی رغم تلاش دولت باراک اوباما برای تقویت مذاکرات از زمان به قدرت رسیدن حسن روحانی دفتر کنترل دارایی های خارجی همچنان اقدامات سختگیرانه نسبت به شرکت‌های ایرانی دارد.

لوبلاگ در پایان با بیان اینکه دفتر کنترل دارایی های خارجی همچنان مسیر مورد نظر تندروها در کنگره را دنبال می‌کند، تصریح کرد که ادامه این روند آمریکا را از یک متحد قابل اعتماد در منطقه بی ثبات محروم می کند.

گزارش این پایگاه خبری در حالی منتشر می‌شود که علاوه بر دفتر کنترل دارایی های خارجی وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا، وزارت خارجه این کشور نیز اقدام به اعمال تحریم‌هایی علیه ایران و شخصیت‌ها و شرکت‌های ایرانی کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها