امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108898
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«جان اسنو »، تحلیلگر انگلیسی طی یادداشتی که در پایگاه اینترنتی «شبکه 4 رادیوی انگلیس» منتشر شده است، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«جان اسنو »، تحلیلگر انگلیسی طی یادداشتی که در پایگاه اینترنتی «شبکه 4 رادیوی انگلیس» منتشر شده است، نوشت: ایران و عربستان به دلایل خاص خود سال‌ها دشمنان هم در منطقه بوده‌اند و اختلاف‌های عقیدتی آن‌ها شدید بوده است اما هر 2 کشور به «حضرت محمد (ص)»، پیامبر اسلام و «قرآن» اعتقاد دارند و در این مورد هم عقیده هستند.

بر اساس این گزارش، در جهان عرب علاوه بر ایران شیعه می‌توان شیعیان دیگری در لبنان، سوریه، عراق، بحرین و حتی عربستان سعودی یافت.

در ادامه این مطلب آمده است: ظهور داعش و حجم گسترده‌ای از اعمال غیر انسانی از جمله نمایش بریدن سر انسان‌ها، تجاوز گسترده به زنان و کشتن مسیحیان و اقلیت‌های مذهبی به ناگهان تحولی را در منطقه ایجاد کرده است.

از جمله تغییر تحول قابل توجه مفتوح شدن باب گفت‌و‌گو بین ایران و عربستان بود به‌طوری که هفته گذشته معاون وزیر خارجه ایران در اقدامی نادر و با سرعت به جده، پایتخت عربستان سعودی رفت. دقیقا در همان روز بود که پادشاه عربستان نیز به انگلیس در زمینه مورد حمله قرار گرفتن کشورش از سوی داعش هشدار داد.

در انتهای این مطلب آمده است: این گشایش می‌تواند منجر به مقابله با عناصر داعش شود. هم ایران و هم عربستان سعودی دارای نفوذ گسترده‌ای در منطقه هستند و جهان در حال مشاهده قدرت‌های منطقه‌ای در برهه کنونی است.

ایران  نیز خود داعش را تهدیدی علیه کل منطقه می‌داند پس با وجود موردی به این خطرناکی لزوم تغییرات اساسی در بین قدرت‌های منطقه که تاکنون مشاهده نشده است انتظار می‌رود.
النتهخای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار