امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10890
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 99
 علی‌اکبر متکان معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

 علی‌اکبر متکان معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسامی 10 دانشگاه برتر امسال برای تخصیص اعتبار ویژه مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد و گفت: امسال دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، امیرکبیر، علم‌و‌صنعت، شهید بهشتی، تربیت مدرس،تبریز، شیراز، صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد به عنوان 10 دانشگاه برتر انتخاب شده‌اند.

وی درباره اعتبار ویژه مصوب مجلس برای این دانشگاه‌ها، افزود: هر سال اعتبار مصوب مجلس شورای اسلامی به 10 دانشگاه برتر کشور اختصاص پیدا می‌کند که امسال هم طبق روال سال‌های گذشته این کمک مالی به دانشگاه‌های برتر تزریق می‌شود.

متکان در ادامه گفت: در اولین سال شروع کار من در وزارت علوم(سال 89-88) این مبلغ حدود 3 میلیارد تومان بود که این پول بین 10 دانشگاه تقسیم ‌شد. در دو سال گذشته این اعتبار از 3 میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به پرداخت تنها بخشی از اعتبار مصوب به دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: در سال 90، 15 میلیارد تومان از 30 میلیارد اعتبار مصوب، به دانشگاه‌های برتر پرداخت شد و به هر کدام از این 10 دانشگاه 5/1 میلیارد تومان رسید.

 معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: این بودجه در سال گذشته به 5 میلیارد و 400 میلیون تومان تغییر پیدا کرد اما هنوز اعتبار مصوب امسال برای 10 دانشگاه برتر به صورت رسمی تعیین نشده است.

متکان در پایان درباره الزام هزینه این اعتبار در بخش‌های علمی و پژوهشی، خاطرنشان کرد: این اعتبار برای هزینه دانشگا‌ه‌ها برای فعالیت‌های آموزشی و زیر‌ساخت‌های پژوهشی در نظر گرفته می‌شود و دانشگاه‌های برتر موظفند که این اعتبار را تنها در حمایت از فعالیت‌های علمی دانشجویان استفاده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها