امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108902
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر نکراسف»، مشاور سابق کاخ کرملین و ریاست جمهوری روسیه در تحلیلی که در پایگاه اینترنتی «رادیو ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر نکراسف»، مشاور سابق کاخ کرملین و ریاست جمهوری روسیه در تحلیلی که در پایگاه اینترنتی «رادیو روسیه» منتشر شده است،نوشت: اجلاس ناتو شبیه این بود که شما ساعت‌ها وقت بگذارید و  آنگاه برای حاصل جمع  2+2 به جواب 5 برسید.

این تحلیلگر سرشناس روسی خاطر نشان ساخت که همه تصمیمات در اجلاس اخیر ناتو از قبل اتخاذ شده بود. در واقع تصمیم به واکنش سریع به سمت مرزهای روسیه با استفاده از تجهیزات موجود در پایگاه‌های ناتو در لهستان، حوزه بالکان و گرجستان پیشتر اتخاذ شده و همگی این تصمیم‌ها تحت لوای مهار روسیه  و علاقه به مردم اروپای شرقی صورت گرفت.

در واقع پیام ناتو به روسیه مبنی بر این است که اگر روسیه قصد حمله و مداخله به جای را نداشته باشد اما ما با تصمیم‌های خود این کشور را وادار به انجام چنین عملی خواهیم کرد. در واقع سران ناتو به آنچه که فکر نمی‌کنند افکار عمومی است و اصلا بدان بها نمی‌دهند.

این تحلیلگر روسی در خاتمه خاطر نشان ساخت که ناتو به خاطر اینکه در سوریه مانع از پیشروی آن‌ها شد و در اوکراین نیز جلوی غرب ایستاد خشمگین است. البته باید گفت که ناتو جرات اقدام نظامی علیه روسیه را ندارد و مواجهه با روسیه با بمباران عراق، لیبی و افغانستان متفاوت است زیرا این کشور ابرقدرت هسته‌ای است.

از سوی دیگر هرچه که ناتو روسیه را تهدید می‌کند ، مردم در داخل بیشتر متحدتر می‌شوند .در نتیجه من فکر می‌کنم آنچه در شهر نیوپورت ولز شاهد بودیم بیشتر شبیه سیرک تا یک نشست بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها