امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108904
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ارتش سوریه مرحله دوم عملیات گسترده خود در منطقه «جوبر» در شرق دمشق را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ارتش سوریه مرحله دوم عملیات گسترده خود در منطقه «جوبر» در شرق دمشق را آغاز کرد.

بنابر اعلام فرماندهان میدانی ارتش سوریه در این منطقه هدف از مرحله دوم عملیات جوبر آزادسازی 2 منطقه «الخماسیه» و «طیبه» است که در نزدیکی جوبر قرار دارند.

این درحالی است که یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه به پیشروی خود تحت پوشش آتش سنگین یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه به سمت مرکز جوبر ادامه می‌دهند.

عملیات گسترده نیروی هوایی ارتش سوریه و یگان توپخانه این نیرو، همچنین این فرصت را برای یگان‌های پیاده نظام فراهم کرد تا حلقه محاصره گروه‌های مسلح مستقر در این منطقه را تنگ‌تر کنند که از یک سو موجب توسعه و گسترش دامنه عملیات ارتش و از سوی دیگر عقب نشینی گروه‌های مسلح از برخی مواضع خود شد، به ویژه آنکه در این عملیات‌ها ارتش سوریه از سلاح‌های جدیدی استفاده و همانند گروه‌های مسلح از تونل‌ها برای مقابله با تروریست‌ها استفاده می‌کند، به گونه‌ای که جنگ در زیر زمین نیز جریان دارد.

به این ترتیب می‌توان گفت، توانمندی ارتش سوریه این اجازه را به آن داد تا در محورهای مختلف جوبر پیشروی کند. عملیات امروز جمعه ارتش سوریه در خیابان سی‌ام متمرکز بود و همزمان با آن محورهای کوی «زملکا» و «المتحلق جنوبی» شاهد درگیری‌های شدید ارتش سوریه با عناصر مسلح بود، در حالی‌که گروه‌های تروریستی مستقر در المتحلق جنوبی که وابسته به جیش الاسلام به سرکردگی زهران علوش هستند، تلاش داشتند، با هدف کمک و امدادرسانی به گروه‌های مسلح جوبر به این منطقه نفوذ کنند که با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند.

در این راستا نیز ارتش سوریه تعدادی از تونل‌هایی که گروه‌های مسلح برای تردد خود در مناطق مختلف جوبر و پنهان شدن استفاده می‌کردند، را منهدم کردند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها