امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108918
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری عرب 48 گزارش داد که میزان شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رشدی 600 درصدی داشته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری عرب 48 گزارش داد که میزان شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رشدی 600 درصدی داشته است که این مسئله خشم ساکنان جنوب کرانه باختری را برانگیخته است
عرب 48 از قول روزنامه صهیونیستی «کلکلیست» خبر داد که حجم سرمایه گذاری تل‌آویو در زمینه ساخت و ساز از 58 میلیون شِکل(واحد پول اسرائیل) به 404 میلیون شِکل افزایش یافته است.

برپایه این گزارش، افزایش حجم سرمایه گذاری در بخش شهرک سازی طی دو مرحله انجام شده است و تصمیم برای این اقدام توسط کمیته مالی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) به ریاست «نیسان سلومیانسکی» اتخاذ شده است.

براین اساس در ماه مارس گذشته 177 میلیون شِکل بودجه برای بخش ساخت شهرک‌ها در نظر گرفته شد و سپس در ماه ژوئن نیز 169 میلیون شِکل به این مقدار افزوده شد.

این درحالی است که در هفته گذشته نیز صهیونیست‌ها اعلام کردند که قصد مصادره 4 هزار متر از زمین‌های فلسطینی‌ها در جنوب کرانه باختری را دارند و روز جمعه نیز خبرگزاری فرانسه از تصمیم تل اویو برای ساخت نزدیک به 300 واحد مسکونی جدید خبر داد.

ناظران سیاسی تلاش برای بهبود شرایط شهرک نشینان و افزایش ساخت و سازها در کرانه باختری را با هدف کسب آرا آنان در انتخابات پیش‌رو در اسرائیل دانسته‌اند.

دولت رژیم صهیونیستی به دلیل ناموفق بودن عملیات نظامی‌ در غزه به شدت تحت فشار اپوزوسیون قرار گرفته است و با شکست در این جنگ احتمال باقی ماندن حزب لیکود و بنیامین نتانیاهو در سمت نخست وزیری به شدت کاهش یافته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها