امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108926
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ عقیل ابراهیم مندلاوی با حضور در سازمان سینمایی با آرش امینی مدیرکل حوزه ریاست و امور بین الملل این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ عقیل ابراهیم مندلاوی با حضور در سازمان سینمایی با آرش امینی مدیرکل حوزه ریاست و امور بین الملل این سازمان دیدار و گفت وگو کرد.
مندلاوی در این دیدار افزود: استفاده از تجربیات سینمایی ایران فرصت خوبی برای ما است و امیدوارم با راه اندازی خانه فرهنگ عراق در ایران که به زودی شاهد افتتاح این مرکز خواهیم بود فضای بیشتری برای تعامل بیشتر با سینماگران ایرانی ایجاد شود.
وی با اشاره به سالن ۲۰۰ نفره خانه فرهنگ عراق که به زودی افتتاح خواهد شد از آمادگی برای نمایش آثار ایرانی خبر داد.
مشاور وزیر فرهنگ عراق ادامه داد: یکی از اهداف ما فعالیت در تولید آثار سینمایی مستند است و دوست داریم در تولید آثار مشترک مستند و بلند با ایران مشارکت داشته باشیم.
مندلاوی اظهار امیدواری کرد که با کمک ایران شاهد برپایی بخش آموزش سینما در عراق باشیم و زمینه برای تعامل سینمای ایران و عراق فراهم شود.
وی با بیان اینکه سینمای عراق سال ها جشنواره نداشته از برپایی دو جشنواره در شهریور و اسفندماه سال ۹۳ خبر داد و از امینی درخواست کرد که آثار ایرانی در این رویداد های سینمایی حضور داشته باشد.
آرش امینی نیز از آمادگی سازمان برای کمک تجهیزاتی به منظور راه اندازی خانه فرهنگ عراق و تجهیز سالن ۲۰۰ نفره محل درنظر گرفته شده برای این مرکز در تهران خبر داد و گفت: در سفر اخیر رییس سازمان سینمایی به عراق درباره تولید مشترک آثار سینمایی بحث های خوبی شکل گرفت که امیدواریم این مهم محقق شود.
وی همچنین پیشنهاد کرد که سینماگران ایرانی و عراقی در افتتاح خانه فرهنگ این کشور در مراسمی حضور داشته باشند.
مدیرکل حوزه ریاست و امور بین الملل سازمان سینمایی اعلام امادگی کرد برخی آثار ایرانی برای حضور در جشنواره های سینمایی پیش رو در عراق شرکت کند.
علی طاهایی نماینده رایزنی جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در این نشست پیشنهاد کرد که فیلم های ایرانی دوبله شده به عربی در قالب هفته های فیلم در شهرهای مختلف عراق نمایش داده شود که این پیشنهاد با موافقت آرش امینی تایید شد.
مندلاوی نیز با استقبال از این پیشنهاد تاکیدکرد در روزهای آتی برنامه ریزی برای انجام این مهم انجام شود
وی همچنین اظهار امیدواری کرد با راه اندازی خانه فرهنگ عراق در ایران روابط فرهنگی ایران و عراق بیش از گذشته گسترش یابد.
عضو کمیته فرهنگی هنری جامعه عربی همچنین از آمادگی برای ایجاد تعامل بیشتر سینمای ایران با کشورهای عربی خبر داد و تاکید کرد که عراق می تواند حلقه وصل این مهم باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها