امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108930
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به بوشهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در همایش گرامیداشت سالگرد شهادت ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به بوشهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در همایش گرامیداشت سالگرد شهادت شهید رئیسعلی دلواری، اظهارداشت:‌ انگلیس و آمریکا پایه‌گذار تروریست در منطقه بودند، ‌زمانی که داعش در سوریه و عراق بوجود آمد، آنان جیغ بنفش زدند، مسلمانان اهل ترور نبودند و نیستند.
وی افزود: آنان می‌خواهند مسلمانان را سرکوب کنند، امروز زمان بیداری مسلمانان در قرن بیست و یکم است.
رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: ‌مردم دلوار زنده و پرتلاش هستند، وجود افراد برجسته‌ای مانند رئیس‌علی دلواری نشان می‌دهد که مردم خطه بوشهر اهل ایثار هستند و با همه وجود از اسلام دفاع می‌کنند، این مدال افتخاری برای شما است که شخصیتی مانند رئیس‌علی دلواری را در تاریخ این استان دارید و این بسیار ارزشمند است.
وی افزود: در 4 دوره‌ای که مردم بوشهردر برابر انگلیسی‌ها ایستادند، نمونه‌ای از رشادت‌هایی در منطقه را به ظهور رساندند که ایران سرزمینی است که مردم شجاعی در آن زندگی می‌کنند.
لاریجانی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که باید به آن توجه کرد، این است که تاریخ قرن گذشته ما تاریخی عظیم است، شاید تاریک‌ترین تاریخ دوران بشریت مربوط به قرن بیستم می‌شود، چند جنگ مهم زندگی کل مردم دنیا را تحت تاثیر قرار داد، جنگ جهانی دوم مصیبتی بزرگتر از جنگ جهانی اول بود، در قرن بیستم بود که رژیم جعلی صهیونیستی را به منطقه تزریق کردند و او را بر مردم فلسطین تسلط دادند.
وی گفت: در قرن بیستم بود که بسیاری از جنگ‌های خرد دیگر را در منطقه بوجود آوردند و در همین قرن، کودتای 28 مرداد را سامان دادند و به انقلاب مشروطیت ضربه زدند و هزاران دسیسه دیگر تا رسید به پیروزی انقلاب اسلامی که در نهایت جنگ تحمیلی را بر ایران تحمیل کردند و در همین قرن از بمب اتمی استفاده کردند و هیچوقت نیز پس از آن استفاده نشد، ولی کارنامه‌شان را بسیار سیاه کردند.
وی با بیان اینکه در انقلاب مشروطه ملت ایران در برابر دیکتاتوری قاجار ایستادگی کرد، گفت: شرایط انقلاب بزرگ و مهم مشروطه را به جایی رساندند که این انقلاب به سردی گرایید، مجلسی که با انتخاب مردم تشکیل شده بود را به توپ بستند اما مردم بیدار بودند و می‌خواستند از دستاورد مشروطه دفاع کنند.
رئیس مجلس در ادامه سخنانش تاکید کرد: سرانجام از دیکتاتوری قاجار به دیکتاتوری وابسته پهلوی رسیدیم، پس از آن گرفتار این دیکتاتوری بودیم تا اینکه جنگ جهانی دوم پیش آمد، مرحوم آیت‌الله کاشانی و مصدق توانستند نفت ایران را ملی کنند، اما باز هم اختلافاتی بین رجال سیاسی بوجود آوردند که در نهایت منجر به کودتای 28 مرداد شد.
لاریجانی ادامه داد: در قیام امام در 15 خرداد 42، شرایط باز هم تغییر کرد و مردم قیام کردند تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، ولی در این میان خیزش‌های ارزشمندی نیز داشتیم، قیام سردار جنگل یا سردار دلاوری، یک خیزش دینی و ارزشمند بود. هرچند سردار دلاوری را ناجوانمردانه به شهادت رساندند اما همین خیزش‌ها باعث شد بیداری در ملت ایران بوجود آید و انقلاب اسلامی از درون همین خیزش‌ها بوجود آمد. یکی از نکات مهم از همه این خیزش‌ها این است که اساس آن مبتنی بر یک رسالت معنوی و دینی است.
وی با بیان اینکه همه انقلاب‌ها و نهضت‌ها در ایران بر اساس یک تفکر دینی شکل گرفته است، گفت: انقلاب مشروطه با حضور علمای برجسته نجف و قم شکل گرفت، آنان که توده‌های مردم را به حرکت در آوردند، رجال دینی و روحانیت بودند، علمای بزرگ در این خیزش‌ها نقش داشتند.
رئیس مجلس همچنین یادآور شد: اگر روحانیت در انقلاب نبود، این انقلاب اینگونه با توده‌های مردم بوجود نمی‌آمد، باید حرف علما را شنید چرا که آنها هستند که می‌توانند راهنمای ملت باشند.
لاریجانی در ادامه سخنانش با اشاره به حمله آمریکا به عراق و افغانستان، گفت: هدف اصلی آنان در همان زمان هم از این حمله ایران بود، آنها دنبال منابع این منطقه هستند و یکی از اقراضشان غارت اموال مسلمین در منطقه بود، در سال 1915 گزارشی را نماینده انگلیس در منطقه به مجلس این کشور راجع به ایران مخابره می‌کند، مبنی بر اینکه ایران دیگر سرزمینی نیست که بر روی یک پارچگی آن بتوان سخن گفت.
لاریجانی با تاکید بر اینکه آنان دنبال غارت این منطقه هستند، گفت: ملت ایران چند بار سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا زد، حضور آنان در خلیج فارس برای غارت منطقه است و کشورهای منطقه باید به گوش باشند، چون می‌خواهند در این کشورها سلطه کنند و نانشان را ببرند، این گزارش ما نیست، بلکه گزارش عامل انگلیس است، آنان بر نفت ما مسلط شده بودند اما پس از ملی شدن صنعت نفت دستشان کوتاه شد.
لاریجانی با بیان اینکه امروز آمریکا و انگلیس درباره تروریست بسیار سخن می‌گویند و نگران آن هستند، وقتی دیوانگان داعش در عراق و سوریه بوجود آمدند، جیغ بنفش زدند ولی آنها راست نمی‌گویند و تاریخ نشان می‌دهد اول تروریست خودشان هستند و عامل تروریست‌ها انگلیس و آمریکاست.
وی با خطاب قرار دادن انگلیس و آمریکا، گفت: شما از بوجود آمدن تروریست در منطقه ناراحت نمی‌شوید، دروغ می‌گویید، انگلیس و آمریکا پایه‌گذار تروریست در منطقه بودند، که یک نمونه آن ترور رئیس‌علی دلواری بوده، این راهی بوده که شما مقابل پای بشریت گذاشتید، صدها تروریست را در منطقه بوجود آوردید وگرنه مسلمانان اهل ترور نبودند و نیستند.
رئیس دستگاه قانون کشورمان در ادامه یادآور شد: امروز هم در قرن 21 شاهد همان رفتار هستیم چون این موجوداتی که قرن بیستم را تاریک کردند، عوض نشدند و همان روش‌ها را در قرن 21 دنبال می‌کنند و می‌خواهند مسلمانان را سرکوب کنند، اما امروز زمان بیداری مسلمانان در قرن 21 است.
وی تاکید کرد: علت بهانه‌جویی‌های هر روز آنان در برابر انقلاب اسلامی و ایستادگی‌شان در مقابل این انقلاب این است که می‌خواهند ما از نظر اقتصادی رشد نکنیم، اما ملت ایران راه جوانمردی را مانند رئیس‌علی دلواری دنبال خواهد کرد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد‌: ملت ایران اهل مجاهدت است راه روحانیت و ولایت فقیه را دنبال خواهد کرد و ما پایبند به وصیت امام(ره) هستیم.
وی در پایان با بیان اینکه احتیاج به سازندگی کشور داریم، گفت: امیدواریم خداوند به راهی که ملت ایران در پیش دارد، کمک کند،‌باید همه متحد باشیم، شرایط کشور ایجاب می‌کند با اتحاد و همدلی این راه را دنبال کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها