امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108948
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 54
سیدرضا هاشمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌ و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه امروز جمهوری

سیدرضا هاشمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌ و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای باید از موضع قدرت سخن بگوید، گفت: اگر هر فردی بخواهد درخصوص سیاست خارجی اظهارنظر کند، قطعا کشور با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

وی در واکنش به سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی در دیدار با وزیر خارجه فنلاند درخصوص پذیرش پروتکل الحاقی توسط ایران گفت: این اظهارات به منافع ملی ضربه وارد می‌کند و مغایر با رویکرد دولت است، افراد باید جایگاهشان را در سیاست خارجی بدانند و بعد اظهارنظر کنند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه پذیرش پروتکل الحاقی مربوط به مجلس است،‌ افزود: تصمیم‌گیری در خصوص پذیرش پروتکل الحاقی به مجلس مربوط می‌شود و سخن گفتن در این باره آنهم در برهه کنونی شایسته نیست و سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی در این خصوص منفعلانه بوده است.

هاشمی تصریح کرد:‌ این در حالی است که ما شاهدیم در چند روز اخیر دولت و مسئولان سیاست خارجی ضمن دفاع از حقوق ملت تحریم‌های جدید آمریکا را خلاف روح توافق ژنو اعلام می‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت گفت: اظهارنظر هاشمی رفسنجانی در خصوص پذیرش پروتکل الحاقی برای اعتمادسازی نوعی عقب‌گرد است چرا که جمهوری اسلامی بیشتر از آنچه منطق جهانی حکم می‌کند اعتماد سازی کرده است و البته انتظار این است که جلوی چنین اظهارنظرات غیرمنطقی گرفته شود.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی در دیدار باوزیر خارجه فنلاند مغایر با رویکرد دولت است و قطعا برای مسئولان سیاست خارجی ما مشکل‌آفرین خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها