امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108949
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی جدید از اول مهر با 12.5 میلیون ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی جدید از اول مهر با 12.5 میلیون دانش‌آموز و حدود یک میلیون معلم و فرهنگی در 105 هزار مدرسه آغاز می‌شود.

وی افزود: امسال 130 میلیون جلد کتاب چاپ شده است که از امروز در سراسر کشور توزیع آن آغاز می‌شود.

فانی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید به دنبال تهیه و تدوین نقشه راه برای اجرای سند تحول هستیم، خاطرنشان کرد: 40 راهکار از 131 راهکار سند تحول در قالب 99 برنامه و فعالیت، در سال تحصیلی جدید اجرایی می‌شود.

وی راهبرد اصلی کشور را ارتقای کیفیت آموزشی عنوان کرد و به تلاش آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری برای تغییر رویکرد دانش آموزان از حالت حافظه ‌محوری به خلاقیت ‌محوری اشاره کرد و پرداختن به خلاقیت‌ها و عمق یادگیری را موجب نجات کشور و تربیت انسان‌های توانمندتر عنوان کرد.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید مصمم است که حتی یک دانش‌آموز 6 تا 11 ساله خارج از مدرسه نماند، اضافه کرد: سال تحصیلی 94ـ93، سال انسداد مبادی بی‌سوادی است و آموزش و پرورش به عنوان متولی این حوزه در دولت یازدهم تلاش می‌کند هیچ دانش‌آموزی بیرون مدرسه نماند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها