امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10896
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 88
  «قدری جمیل» معاون نخست وزیر سوریه و وزیر بازرگانی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، اظهار ...

 
«قدری جمیل» معاون نخست وزیر سوریه و وزیر بازرگانی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، اظهار داشت: انهدام خودروی نظامی اسرائیلی که به خاک سوریه تجاوز کرده بود، بر اساس تمامی کنوانسیون های بین المللی حق مشروع سوریه است، چرا که این اقدام در راستای دفاع از حاکمیت ملی صورت گرفت.
 
این عضو رهبری «جبهه ملی برای تغییر و آزادسازی» سوریه افزود: به نظر من نزدیک بودن دستیابی به راه حل سیاسی برای اسرائیلی ها خوشایند نبود، بنابراین خواستند از این کار ممانعت کرده و خود را به عنوان مذاکره کننده زیر میز معرفی کنند، چرا که آنها مسئول بیشتر مشکلات در سوریه هستند.
 
به گفته قدری جمیل، سوریه پس از حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی هشدار داده که در صورت هر گونه تجاوز به مرزها و خطوط مورد توافق بین المللی، پاسخ خواهد داد.
 
معاون نخست وزیر سوریه با بیان اینکه تهدیدهای رژیم صهیونیستی به ویژه در شرایط کنونی جدی نیست، تاکید کرد که در صورت اقدام صهیونیست ها وضعیت پیچیده تر شده و در نهایت چاه کن ته چاه خواهد بود (جادو دامن خود جادوگر را می گیرد)، چرا که اوضاع بین المللی اجازه رویارویی جدیدی را نمی دهد و ارتش سوریه نیز با توانایی های بازدارنده خود، می تواند هر گونه تجاوز به خاک سوریه را دفع کند.
 
قدری جمیل در پایان خاطرنشان کرد: پیشروی ارتش در القصیر و سوریه در راه حل سیاسی باعث ناراحتی آمریکا و اسرائیل شد و پاسخ سوریه پیامی بود با این مفاد که "بازی کردن با امنیت ملی و حاکمیت سوریه دیگر بس است."
 
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها