امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108967
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه تحلیلی اینترسپت، « دایان فینستین» رئیس کمیته اطلاعات سنا با شرکت در برنامه‌ای تلویزیونی 

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه تحلیلی اینترسپت، « دایان فینستین» رئیس کمیته اطلاعات سنا با شرکت در برنامه‌ای تلویزیونی  اعلام کرد که گزارش این کمیته در مورد وضعیت شکنجه بازداشت‌شدگان آمریکایی تا پایان ماه جاری میلادی به طور عمومی منتشر خواهد شد.

بنا بر گزارش اینترسپت، تهیه این گزارش پنج سال به طول انجامیده است. این گزارش در آوریل گذشته برای بررسی‌های لازم به کاخ سفید فرستاده شده، اما ویرایش‌های گسترده‌ای در آن‌جا بر این اسناد اعمال گردیده است. کاخ سفید بسیاری از بخش‌های این گزارش را حذف کرده است.

فینستین در مصاحبه با ان.بی.سی گفته است که کمیته در حال بررسی تغییرات اعمال شده بر روی این گزارش است. وی تاکید کرده که اگر این ویرایش‌ها به گونه‌ای باشد که شواهد لازم برای مستند کردن یافته‌های قید شده در گزارش را از میان ببرد، قابل قبول نخواهد بود.

بر اساس این گزارش افرادی که خلاصه اجرایی این گزارش را دیده‌اند در مصاحبه با خبرنگاران گفته‌اند که این گزارش اسنادی دال بر موارد سوءاستفاده به طور نظام‌مند و وحشیانه را افشا می‌کند. این موارد سوء استفاده به مراتب گسترده‌تر از آن چیزیست که به طور کلی تصور می‌شود. 

این عضو سنا در ادامه صحبت‌های خود شکنجه «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی کشته شده توسط داعش پیش از مرگ وی را بازتاب شکنجه‌های ارتش آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری بوش خوانده است.

اینترسپت در گزارش خود وزارت دفاع را مسئول شکنجه زندانیان خوانده است.

پیشتر نیز در سال 2008 گزارشی توسط کمیته تسلیحات منتشر شده بود که از شکنجه زندانیان ابوغریب، گاونتانامو و سایر زندان‌های آمریکا پرده برداشته بود. این گزارش «دونالد رامسفلد» وزیر دفاع وقت آمریکا و معاونین وی را مسئول سیاست‌های بازجویی خشن در زندان‌های آمریکا معرفی کرده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار