امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10897
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار فارس، علی‌اکبر ولایتی در جمع نمایندگان تشکل‌های جوان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی گفت: این کار بسیار مهمی است که شما جوانان حامل ...

به گزارش خبرنگار فارس، علی‌اکبر ولایتی در جمع نمایندگان تشکل‌های جوان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی گفت: این کار بسیار مهمی است که شما جوانان حامل پیام ارزشمند امام رضا (ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی هستید.

ولایتی افزود: این نامه باید سرلوحه کار همه مسئولان نظام نه تنها در جمهوری اسلامی بلکه در همه کشورهای اسلامی که تصدی کار مسلمین را دارند قرار بگیرد و امیدوارم برای هر کس در هر مسئولیتی این پیام سرلوحه باشد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من بالاترین نشان خدمت که همان خدمت به آستان قدس رضوی است را دارم و افتخار خادمی امام رضا (ع) بالاترین شرف و فضیلت برای بنده است.

ولایتی نامه حضرت امام رضا (ع) خطاب به حضرت عبدالعظیم را به این شرح قرائت کرد:

بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

ای عبدالعظیم؛ از سوی من به یارانم سلام برسان و به ایشان بگو که شیطان را به خود راه ندهند و به آنان فرمان ده به راستی در گفتار و ادای امانت و آنها را فرمان ده در آنچه به کارشان نمی‌آید، خاموشی ورزند و ستیزجویی را کنار نهند و به یکدیگر روی آورند و به دیدار هم روند که موجب نزدیک شدن به من است و به در افتادن با یکدیگر خود را مشغول نسازند که من با خود عهد کرده‌ام هر که چنین کند و یاری از یاران مرا به خشم آورد و از خدا می‌خواهم در دنیا سخت‌ترین عذاب را به او رساند و در آخرت در شمار زیانکاران باشد و ایشان را آگاه ساز که خدای نیکوکار آنها را خواهد بخشید و از بدی کارشان برخواهد گذشت. مگر کسی که به خدا شرک ورزیده یا دوستی از دوستان مرا بیازارد یا بدخواهی او را به دل گیرد که اگر چنین کند خدا او را نبخشاید تا از این اندیشه بد باز نگردد اگر بازگشت چه بهتر و گر نه روح ایمان از دلش رخت بربندد و از ولایت من بیرون رود و او را از ولایت ما بهره‌ای نخواهد بود و از این سرنوشت بد به خدا پناه می‌برم».

در انتهای مراسم، اصل نامه به آقای ولایتی تقدیم شد.

 

صادق ملکی نماینده تشکل‌های جوان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی گفت: دغدغه نمایندگان تشکل‌های رضوی احیا و تقویت دینی، اخلاقی و انقلابی است چرا که هر جا نخبگان برای احیا و تقویت وارد شده‌اند پیروزی‌ها یک به یک حادث شده است.

 

نماینده تشکل‌های جوان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی گفت: قرار است نامه‌ای که امام رضا (ع) برای حضرت عبدالعظیم حسنی نوشته‌اند چون حاوی توصیه‌ها و دستورالعمل‌های اخلاقی است به حضور نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تقدیم شود تا این نامه که حاوی مسائل اخلاقی که درد امروز جامعه ما نیز است سرلوحه این نامزدها قرار بگیرد.

 

ملکی این نامه را میثاق اخلاقی انتخابات دانست و افزود: قرار است تمام کاندیداها این نامه را قرائت و پای آن را امضا کنند و در انتها این امضاها تحویل موزه آستان قدس رضوی شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها