امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108972
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 20
«فضل الرحمان اوریا» سخنگوی تیم اصلاحات و همگرایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با رد توافق 2 تیم بر سر تقسیم ...

«فضل الرحمان اوریا» سخنگوی تیم اصلاحات و همگرایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با رد توافق 2 تیم بر سر تقسیم قدرت به طور مساوی، اظهار داشت: مذاکرات سیاسی تا کنون نتیجه‌ای نداشته زیرا تیم رقیب به توزیع قدرت به صورت متوازن و ملی تن نمی‌دهد.

وی افزود: یکی از خواسته‌های اساسی تیم اصلاحات و همگرایی رهایی از بحران‎های ناشی از انحصار و تمرکز قدرت در افغانستان بوده و بر این خواست خود همچنان اصرار دارد.

اوریا خاطر نشان کرد: یکی از را‌ه‌های رهایی از تمرکز قدرت، کاستن از اختیارات رئیس جمهور است که به وی اجازه می‌دهد در موضوعات ملی، طبق سلیقه و صلاح‌ فردی و شخصی خود تصمیم اتخاذ کند و از سوی دیگر مشارکت متوازن جریان‎های سیاسی و گروه‌های قومی در ادارات مرکزی و محلی افغانستان می‌‎تواند به معضل انحصار قدرت پایان دهد.

این عضو ستاد انتخاباتی «عبدالله» با اشاره به گزارش برخی رسانه‌ها از پیشرفت مذاکرات سیاسی و اینکه از توافق 2 تیم بر سر تقسیم مساوی پست‎های کلیدی امنیتی و رئیس اجرایی و اختلاف موجود بر سر ریاست کابینه خبر داده‌اند، این گزارشات را به طور صریح رد کرد.

اوریا تصریح کرد: تا این لحظه هیچ گونه پیشرفتی در روند گفت‎وگوهای سیاسی ایجاد نشده و نقاط اختلافی همچنان به قوت خود باقی است.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها