امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108977
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 86
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «منصور عبدالوهاب» استاد دانشگاه مطالعات اسرائیل و روابط بین الملل دانشگاه عین الشمس قاهره گفت باید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «منصور عبدالوهاب» استاد دانشگاه مطالعات اسرائیل و روابط بین الملل دانشگاه عین الشمس قاهره گفت باید بپذیریم که داعش ساخته آمریکاست پس این گروهک ساخته شده تا اهداف واشنگتن در منطقه از جمله ایجاد بی ثباتی و ناامنی در خاورمیانه را عملی کند.

عبدالوهاب در گفت‌وگو با روزنامه الیوم السابع مصر، تأکید کرد که اسرائیل نیز از وجود داعش یا گروه‌های تروریستی دیگر به ویژه در کشورهایی مثل لبنان و سوریه سود می‌برد و به این گروه‌ها از همان ابتدا وعده داده شده تا در صورت حمایت از منافع آمریکا و اسرائیل اجازه پیشرفت و گسترش پیدا کنند.

این استاد مطالعات اسرائیل یادآور شد که واشنگتن و تل‌آویو اگر این گروه‌ها سعی کنند اقداماتی علیه آنها انجام دهند با برچسب گروه‌های تروریستی مانند القاعده این گروه‌ها را از بین خواهند برد.

از زمان آغاز بحران سوریه و پیروزی‌های متعدد دولت سوریه در برابر گروه‌های معارض مسلح که آمریکا و غرب آنها را «معارض معتدل» نامیده بود، حمایت‌های نظامی و مالی غرب و کشورهای عربی همپیمان آمریکا از این گروه‌ها آغاز شد.

با اعلام موجودیت گروهک تروریستی داعش، با وجود تأکید دمشق بر تروریستی بودن این گروه‌ها، تعداد زیادی از افرادی که آمریکا آنها را معارض معتدل خوانده بود به گروهک داعش پیوسته و علاوه بر سوریه به بخش‌هایی از خاک عراق نیز تجاوز کردند.

این گروهک در طول چند هفته گذشته و در پی حملات هوایی آمریکا به مواضعشان، 2 خبرنگار آمریکایی را سر بریده‌اند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها