امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108981
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، حسن قاضی‌زاده هاشمی دقایقی پیش در حاشیه افتتاح بخش قلب باز بیمارستان حشمتی در جمع خبرنگاران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، حسن قاضی‌زاده هاشمی دقایقی پیش در حاشیه افتتاح بخش قلب باز بیمارستان حشمتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بخش قلب این بیمارستان تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

وی افزود: تجهیزات بخش قلب بیمارستان واسعی تامین و بودجه آن را اختصاص داده‌ایم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن نظام ارجاع وضعیت سلامت کشور قابل قبول می‌شود، همچنین بسته دوم برنامه نظام تحول به بخش بهداشت اختصاص دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت و ارتقای این نظام به سرعت و در کوتاه مدت میسر نیست، اظهار داشت: همه بیمارستان‌های سراسر کشور باید در راستای ارتقای خدمات اورژانس تلاش کنند و آن دسته از بیمارستان‌هایی که دارای فضای فیزیکی و زمین هستند باید محیط مناسب را در این زمینه ایجاد کنند و بیمارستان‌هایی که از داشتن فضای فیزیکی و زمین محرومند باید در زمینه ارتقای خدمات تلاش بیشتری را انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های سراسر کشور باید بخش‌های هتلینگ را در خود ایجاد کنند، گفت: بیمارستان‌ها باید در زمینه ارتقای تجهیزات و تغییر وضعیت بخش‌های نیز باید اقداماتی را انجام دهند.

 

هاشمی با تاکید براینکه باید پزشک در محل هر بیمارستانی حضور داشته باشد، خاطرنشان کرد: پزشک متخصص 24 ساعته باید در محل اورژانس‌هایی که نیاز دارند، مستقر باشند.

 

وی در ارتباط با امداد هوایی شهرستان سبزوار نیز گفت: خوشبختانه یک دستگاه بالگرد در شهرستان شاهرود مستقر است که پوشش خوبی را برای منطقه ایجاد کرد اما اورژانس هوایی سبزوار نیز یک ضرورت که ریاست دانشگاه درحال پیگیری برای استقرار آن است و ما نیز در این زمینه پیگیری‌ها و کمک‌هایی را نیز داشته‌ایم.

 

وی در ادامه با اشاره به برنامه وزارت بهداشت و درمان در زمینه افزایش جمعیت کشور نیز گفت: کارهای زیادی باید در زمینه اجرای منویات رهبری معظم انقلاب باید صورت گیرد.

 

وزیر بهداشت در ادامه افزود: وزارت بهداشت علاقمندی زیادی دارد تا با برنامه‌ریزی و تهیه بسته‌های تشویقی برای بیماران نابارور و گروه‌های خاصی از جامعه که می‌توانند کشور را به ارتقا و فناوری برسانند، زمینه ایجاد فرزند آوری را در آنها افزایش دهد.

انتهای پیام/70005/الف30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها