امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108992
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 39
علی معقولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سؤال علت ورود خودروهای لوکس به کشور طی ماه‌های اخیر چیست؟

علی معقولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این سؤال علت ورود خودروهای لوکس به کشور طی ماه‌های اخیر چیست؟ عنوان کرد: براساس بند 3 ماده یک قانون گمرک کالاهای ممنوع عبارتند از کالاهایی که صدور و ورود آن بنا به مصالح ملی یا شرع مقدس اسلام به موجب قانون ممنوع است و در قوانین مصوب مجلس بندی مبنی بر ممنوعیت ورود خودرو بالای 2500 سی سی وجود ندارد.

معاون مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک تاکید کرد: دولت با توجه به سیاست‌های اقتصادی مقاومتی از ثبت سفارش خودروهای با بالای 2500 سی سی خودداری می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی جانبازان مجوز ورود خودرو به کشور را طی سال‌های اخیر داشتند، گفت: مصوبه‌ای در این باره راجع به 8 هزار جانباز در سال 87  وجود داشت که امکان ورود خودرو بالای 2500 سی سی با تخفیف 30 تا 40 میلیونی خارج از ضوابط فنی را فراهم می‌کرد و قسمت عمده این سهمیه مذکور طی این سال‌های توسط جانبازان استفاده شده است.

معقولی افزود: همچنین مصوبه‌ای محدود برای ورزشکاران ملی و مدال آور وجود داشت و بسیاری از آنها ثبت سفارش قبل است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دولت به دنبال این است که به هیچ عنوان خودروهای بالای 2500 سی سی وارد کشور نشود، بیان داشت: احتمال دارد پیشنهادی طی روزهای آینده از سوی وزارت صنعت و معدن یا وزارت اقتصاد به همراه گمرک برای این موضوع به دولت برای تصویب ارائه شود.

معاون مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک افزود: احتمالا در آینده نزدیک می‌توان شاهد پایان یافتن تمامی مباحث راجع به این موضوع بود.

به گزارش فارس با وجود ممنوعیت ورود خودروهای سواری بالای 2500 سی سی اما گزارش‌ها حکایت از واردات این گونه خودروها به کشور دارد که به راحتی می‌توان آنها را در سطح شهر مشاهده کرد. البته کارشناسان معتقدند ثبت سفارش ماشین‌های لوکس مربوط به قبل از این مصوبه بوده و دیگر نباید شاهد ورود آنها به کشور بود.

پیش از این رئیس کل گمرک ایران از واردات 48 هزار خودرو به کشور طی 5 ماه گذشته خبر داده بود که رشد قابل توجه‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها