امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108994
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 82
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب ایل بیگی رئیس انجمن سینمای جوانان درباره برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره ای با نام مقاومت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب ایل بیگی رئیس انجمن سینمای جوانان درباره برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره ای با نام مقاومت باید وجه بین المللی آن نسبت به بخش داخلی اش که دفاع مقدس است پررنگ تر باشد.

وی افزود: مقاومت یک موضوع جهانی است بنابراین خوب است در این زمینه تلاش هایی صوت گیرد تا آثار مطلوبی در این حوزه ارائه شود و تاکید بیشتری بر روی آثار وجود داشته باشد زیرا هنوز در داخل جشنواره مقاومت تا حد زیادی جشنواره دفاع مقدس را می بینیم درحالیکه این دو موضوع کاملا از هم مجزا هستند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان گفت: باید دقت زیادی شود تا جشنواره مقاومت مانند جشنواره های دیگری که بین المللی هستند اما بخش داخلی آن پر رنگ تر است نباشد.

ایل بیگی خاطرنشان کرد: سینمای مقاومت با تعریفی که می شناسیم به دلیل وجود سینمای ابرقدرت ها به ویژه هالیوود باید در دنیا تعریف شود و در بین سینماگران متعهد در دنیا شناخته شود تا آنها بدانند که  خودشان هم در این زمینه کار می کنند.

وی با بیان اینکه شناسایی سینماگرانی که در دنیا دراین زمینه فعالیت دارند کار سختی است گفت: چنین جشنواره ای با این موضوع خاص به شکل برجسته در دنیا وجود ندارد بنابراین قدم اول این است که فیلمسازان فیلم هایشان را در راستای مقاومت قرار دارد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان با بیان اینکه جشنواره فیلم مقاومت باید تلاش افرادی را که در این زمینه فعال هستند شناسایی کند گفت: اینکه به خاطر بین المللی بودن جشنواره تنها چند فیلم از کشورهای دیگر را در این جشنواره نمایش دهیم حداقل کار است. اگر می خواهیم جشنواره مقاومت ویژگی بین المللی داشته باشد ودر دنیا شناخته شود باید تبدیل به محلی برای معرفی فیلمسازانی شود که در زمینه مقاومت در دنیا شناخته شده باشد.

ایل بیگی خاطرنشان کرد: برای تولید فیلم هایی در ژانر دفاع مقدس و مقاومت دستگاه ها و نهاد هایی مانند انجمن سینمای دفاع مقدس، بنیاد روایت، بنیاد حفظ آثار و ارزش ها و سازمان سینمایی دفاع مقدس وجود دارد که باید هزینه کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: کشورمان باید از نگاه جزیره ای فاصله بگیرد تا مراکزی که تولید فیلم می کنند با حداقل حمایت ها رونق گیرند. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشیم که در کنار این حمایت ها باید این جشنواره جهت دار فعالیت کند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ادامه داد: هرچند امروز سینمای کشورمان بودجه مناسبی ندارد و نسبت به سایر حوزه های سینمایی که توانستند بسیار بیشتر از آنچه توجه شده نام ایران را در دنیا سربلند کنند و تصویر خوبی از ایران نشان دهند در این زمینه باید تلاش بیشتری صورت گیرد تا سهم سینمای دفاع مقدس هم افزایش پیدا کند.

وی در ادامه افزود: مسئولین و سیاستگذارانی که بودجه را تعیین می‌کنند باید بودجه را طوری سوق دهند تا با مهربانی به سینمای دفاع مقدس و مقاومت توجه شود.

ایل بیگی خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم مقاومت در هر دوره فراز و نشیب های خاص خودش را دارد که قطعا با سیاست گذاری و برنامه ریزی های صحیح می تواند به اهداف مورد نظر و از پیش تعیین شده اش برسد.

وی با بیان اینکه همواره رژیم صهیونیستی و رسانه های غربی نسبت به این جشنواره واکنش های منفی نشان می دهند گفت: کشورهای غربی و کسانیکه با جشنواره مقاومت مشکل دارند به شکل دقیقی همه اتفاقاتی را که در این حوزه می افتد را رصد می کنند  و تلاش می کنند تا چنین اتفاقاتی پا نگیرد. این روزها شاهد جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه و بی تفاوتی رسانه‌ها در برابر عملکرد آنها هستیم.

ایل بیگی ادامه داد: تسلطی که آن‌ها در حوزه رسانه دارند نمی گذارند کوچکترین صدایی در حوزه مخالفت با صهیونیسم مطرح شود به همین دلیل کار جشنواره مقاومت کمی سخت است زیرا این جشنواره موضوعی است و با توجه به اینکه موضوع آن مقاومت است و تعریف ما از مقاومت آثار ضدامپریالیستی است آنها هم تلاش می کنند و در همه جای دنیا مراقب هستند تا چنین جشنواره ای شکل نگیرد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان گفت: اگر در این زمینه اثرگذار باشیم تلاش ها بیشتر می شود درنتیجه می توانیم شاهد جشنواره ای باشکوه و به معنای واقعی مقاومت باشیم.
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها