امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108997
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 71
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «ورلد بولیتن» ، یک مقام ترکیه‌ای مدعی شد که انگلیس، آمریکا و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «ورلد بولیتن» ، یک مقام ترکیه‌ای مدعی شد که انگلیس، آمریکا و اسرائیل از  قبرس عملیات

جاسوسی و رصد را علیه اهداف خود اجرا می‌گذارند.

بنابر این گزارش، «باریس مامالی»، یک مقام ترکیه‌ای هشدار داد که جزیره قبرس ماوای سازمان‌های اطلاعاتی غربی از جمله سیا، آژانس امنیت ملی آمریکا، ام آی 6 و نیز موساد شده است.

این مقام ترکیه‌ای مدعی شد که در پایگاه هوایی انگلیس در آکروتیری نه تنها ناوگان جنگنده‌های این کشور قرار دارد بلکه تاسیسات الکترونیکی ویژه برای رصد مکان اختفای سلاح‌های هسته‌ای نیز موجود است.

مامالی در ادامه ادعای خود عنوان کرد که پایگاه دوم انگلیس در دکلیا دارای 2 مقر اطلاعاتی و مجهز به تیم رهگیری و تجزیه و تحلیل است.

این مقام ترکیه‌ای از توافق سال 1960 قبرس با انگلیس در زمینه واگذاری خاک خود برای جاسوسی خبر داد و در ادامه مدعی  وجود 31 واحد جاسوسی این کشور در قبرس شد.

وی در ادامه گفت که انگلیس تمامی تماس‌های رادیویی، ماهواره‌ای و ماکرو ویوی در سطح خاورمیانه ، آسیای مرکزی و لیبی را رصد می‌کند.

مامالی اظهار داشت که این نهادهای اطلاعاتی، جاسوسی برنامه های هسته‌ای ایران و روسیه و تمامی آزمایش‌های موشکی در سطح منطقه را رصد می‌کنند  و حتی توانایی ارسال علامت هشدار در صورت حمله اتمی را دارا هستند.

این مقام ترکیه‌ای در خاتمه گفت: «جزیره قبرس همانند کشتی جنگی در خدمت مثلث آمریکا، انگلیس و اسرائیل برای رصد امور خاورمیانه و انجام انواع عملیات جاسوسی و شنود و دیگر فعالیت‌های نظامی است.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها