امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108999
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در حالی که پنجشنبه گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی با باشگاه خبرنگاران به شدت نسبت به محتوای ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در حالی که پنجشنبه گذشته علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی با باشگاه خبرنگاران به شدت نسبت به محتوای فیلم «قصه‌ها» انتقاد کرده بود و نمایش این فیلم در جشنواره ونیز را درست ندانسته بود امروز معاون سینمایی وزیر به ارائه توضیحاتی درخصوص مضمون و مجوز نمایش آن پرداخت.

براساس این گزارش، رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه صحبت های اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درست منتقل نشده گفت: فیلم قصه ها از ابتدا همه موارد قانونی را طی کرده و خانم بنی اعتماد نیز در این راه همراهی‌های لازم را با وزارت ارشاد داشته‌اند.

"حجت الله ایوبی" درباره فیلم "قصه‌ها" گفت: این فیلم همه موارد قانونی را طی کرده و مشکل قانونی برای اکران ندارد.

وی یادآور شد: خانم "رخشان بنی اعتماد" هم از آغاز تاکید بر این مهم داشته که همه امور مربوط به فیلم قصه ها مطابق قانون و هماهنگ با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: توضیحات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ناظر بر این مسئله بود که برای انتخاب فیلم ها از سوی جشنواره های خارجی همانند همیشه، فرآیند مستقلی وجود دارد و جشنواره ها خودشان را مقید به مشورت با هیچ دولت و کشوری نمی دانند.

ایوبی تصریح کرد: اینکه قصه ها را به عنوان نماینده ایران در جشنواره ونیز بدانیم خبر نادرستی بوده و سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ناظر بر این موضوع است.

وی گفت: نکته دیگری که دکتر جنتی در مصاحبه اخیر خود ابراز کردند این بود که چرا برخی رسانه ها از دولت فعلی درباره فیلم هایی سوال می کنند که در دولت قبل ساخته شده است؟

رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه برخی فیلم هایی که امروز چالش برانگیز شده در دولت قبل مجوزهای لازم را اخذ کرده اظهار داشت: بنده با شخص دکتر جنتی گفت وگو کردم و ایشان تاکید کردند سخنانشان در گفت وگوی اخیر به درستی منتقل نشده و مطالبی که در این مصاحبه اشاره شده ناظر به هیچ فیلم خاصی نبوده است.

ایوبی توضیح داد: آقای جنتی بر این باور است که باید در صدور پروانه های ساخت فیلم ها در دوران جدید رعایت دقت را به عمل آوریم تا فیلم ها و پروانه های صادر شده مشکلی نداشته باشند.

لازم به ذکر است پیش از این در رسانه‌ها به نقل از وزیر ارشاد آمده بود: به امثال «قصه‌ها» و «عصبانی نیستم» اصلا نباید مجوز ساخت داد.

انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها