امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109000
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اولین بار علی طیب نیا وزیر اقتصاد بود که از برآورد اولیه رشد مثبت اقتصادی در فصل بهار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اولین بار علی طیب نیا وزیر اقتصاد بود که از برآورد اولیه رشد مثبت اقتصادی در فصل بهار خبر داد و گفت: اولین برآوردهای مقدماتی حکایت از مثبت شدن رشد اقتصادی در سه ماهه اول سال 93 دارد که هر چند این نرخ رشد کوچک است اما نشانه‌های خوبی از سیر خروج از رکود را نشان می‌دهد.

اما برآورهای اولیه تنها به صحبت وزیر محدود نشد و محمد بافر نوبخت هم ضمن اشاره به گزارش اولیه مرکز آمار مبنی بر رشد اقتصادی نیم درصد در سه ماه اول امسال، اظهارداشت: پیش‌بینی ما این است که تا پایان 6 ماهه اول سال بیش از یک درصد رشد اقتصادی و تا پایان سال این رشد به 2 درصد برسد.

در فاصله کوتاهی از این اظهار نظر، محمد نهاوندیان امروز در جشنواره تعاونی‌های برتر گفت: پس از یک سال توفیق در مهار تورم، خروج غیرتورمی در دستور کار قرار گرفت و برآورد 4 ماهه نخست امسال هم نشان می‌دهد که نرخ رشد بالای 2 درصد در اقتصاد ایران درحال تحقق است و تا پایان سال هم بهتر می‌شود.

به گزارش فارس، منبع تولید آمار رشد اقتصادی در ایران بانک مرکزی و مرکز آمار ایران است و معمولا این دو نهاد هیچ‌گاه در گزارش‌های خود پیش‌بینی آینده را اعلام نمی‌کنند.

در همین بخش به غیر از صحبت وزیر اقتصاد و رقم اول اعلام شده توسط معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور که با استناد به گزارش اولیه مرکز آمار ایران بود، تا کنون برای ارقام 2 و 4 درصد منبع و مأخذ مشخصی اعلام نشده و شاید تنها دلیل بیان این آمارها نوعی خوش‌بینی مسئولان نسبت به عبور از رکود و ایجاد امیدواری در خصوص آینده باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها