امروز : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 5
۲۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109004
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی در خصوص مشکلات دریافت روادید و اقامت برخی از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی در خصوص مشکلات دریافت روادید و اقامت برخی از دانشجویان ایرانی در نروژ گفت: بر اثر پیگیری‌های وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو مشکل تبدیل روادید موقت تعدادی از دانشجویان ایرانی در این کشور که علیرغم درخواست مسئولان دانشگاهی متوقف شده بود، هم اینک مرتفع شده و انتظار می‌رود با اقدامات سازنده دولت نروژ مشکل افراد باقیمانده نیز حل شود.

افخم اضافه کرد: وضعیت دانشجویان ایرانی در نروژ از همان ابتدا با جدیت و حساسیت از سوی وزارت امور خارجه مورد پیگیری و رسیدگی قرار گرفته و از همه ظرفیت‌ها در این رابطه استفاده شده است. بر این اساس موضوع با کلیه مقامات ذیربط و موثر دولت نروژ از جمله مقامات سیاسی و وزیر آموزش و تحقیقات، وزیر دادگستری، رئیس پلیس مهاجرت مذاکره و اجرای حق آموزش اتباع ایرانی و منع تبعیض برابر تعهدات بین‌المللی دولت نروژ یادآوری شد و در تهران نیز سفیر آن کشور دعوت و بر این امر تاکید مجدد صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: در تکمیل این اقدامات هماهنگی‌های لازم با مراجع ذیربط داخلی برای اختصاص اعتبارات ضروری و حمایت‌های مقتضی صورت گرفته است.

مرضیه افخم در پایان ضمن تشکر از دغدغه‌های به جای شخصیت‌ها و رسانه‌های محترم در خصوص سرنوشت دانشجویان ایرانی در خارج از کشور و به ویژه کشور نروژ تاکید کرد: موضوع از طریق مجاری دیپلماتیک و کنسولی با  نهایت دقت دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار